Informacje

Krwi! Krwi!

Honorowi krwiodawcy z Budowlanki oddali prawie 8 litrów krwi (fot. ZSB)
Honorowi krwiodawcy z "Budowlanki" oddali prawie 8 litrów krwi (fot. ZSB)

Krew łakomym kąskiem dla wampirów? Jasne! Ale to nie hrabia Drakula jest głównym bohaterem tej historii, a… Koło Honorowych Krwiodawców w jasielskiej Budowlance.

W Polsce wykonuje się około 1 500 000 transfuzji rocznie. Jest wiele osób, które można leczyć przetaczając brakujące składniki krwi lub produkty krwiopochodne uzyskane w wyniku frakcjonowania osocza. Wiecie? To posłuchajcie! W zaburzeniach krzepnięcia (np. hemofilia), przy przeszczepach narządów, w chorobach układu krwiotwórczego (np. białaczka), podczas interwencji chirurgicznych – potrzebna jest krew. Zapotrzebowanie na krew wzrasta!

Koło Honorowych Krwiodawców działające przy Zespole Szkół Budowlanych w Jaśle urządziło 29 kwietnia Krwistą Środę. Szesnastu krewkich młodych ludzi, pod wodzą opiekuna, Marka Kmiecika, postanowiło dać coś z siebie jednego dnia, w z góry upatrzonym miejscu – Szpitalu Specjalistycznym w Jaśle. Pozwolili utoczyć sobie łącznie 7 650 ml krwi na wagę złota.

Kontynuując dzieło dzielenia się z innymi – słodycze otrzymane po oddaniu krwi przekazali dzieciom przebywającym w Domu Dziecka w Wolicy.

SERWIS FOTO:

Marek Kmiecik | (ZSB)

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Krwi! Krwi!”

  1. haha..Coś wiem o wampirach :P
    A tak na poważnie to wyrazy szczerego podziwu dla oddających krew :)