Informacje

Osobnica: Świętowali ludzie spod znaku zielonej koniczynki

Kazimierz Sanokowski
Kazimierz Sanokowski, prezes Zarządu Gminnego PSL w Jaśle.
Fot. Damian Palar

Wieś Osobnica jest jedną z największych wiosek na terenie województwa podkarpackiego. Dlatego jasielscy ludowcy wybrali właśnie tą miejscowość do zorganizowania swojego święta. W miejscowym kościele została odprawiona msza święta z okazji Gminnego Święta Ludowego.

Dzisiejsze uroczystości zgromadziły przedstawicieli gminnego koła PSL w Jaśle, lokalnych samorządowców, przedstawicieli rady gminy i powiatu, poczty sztandarowe, szefów instytucji kulturalno-oświatowych z terenu gminy Jasło oraz zaproszonych gości. Uczestników ludowego święta gościła w tym roku miejscowość Osobnica.

Duch Święty dał nam łaskę spotkania się wspólnie, by wspólnie realizować działania dla tego środowiska. Myślę, że nam się to udaje. Nie rozstrzygamy sporów międzypartyjnych, natomiast realizujemy tradycję ludową. Wszyscy wywodzimy się z tej wsi jasielskiej i tutaj się spotykamy. – powiedział Kazimierz Sanokowski, prezes Zarządu Gminnego PSL w Jaśle

W swoim wystąpieniu wójt gminy Jasło Stanisław Pankiewicz powiedział, że PSL nigdy nie została uwikłana w afery, nigdy nie mówiono o tej partii źle. Oczywiście zdarzały jej się potknięcia, jak każdej innej partii.

Przyglądając się naszej demokracji, która funkcjonuje od dwudziestu lat, nie zostało mi w pamięci, aby wysoko postawieni działacze PSL, a może i nie tylko, byli uwikłani w te afery korupcyjne czy afery polityczne. – podkreślił Stanisław Pankiewicz.

Wójt dodał również, że współpraca z PSL-em na szczeblu gminnym układa się bardzo pomyślnie, czego dowodem może być mianowanie członka tej partii Jana Lazara na stanowisko zastępcy wójta gminy.

Na terenach wiejskich działacze stronnictwa ludowego mają uznanie, bo szereg członków PSL czy sympatyków to radni gminy, to sołtysi, to radni powiatu, to radni województwa. To się przekłada w jakiś sposób. Nie ukrywam, że współpraca z tymi osobami układa się w naszej gminie bardzo dobrze. Liczy się tutaj osoba, liczy się doświadczenie, liczy się wiedza, bo tym się kieruję, jeżeli chodzi o pewne nominacje. – dodaje Stanisław Pankiewicz.

Podczas uroczystości nie zabrakło również akcentów politycznych. Działacze ludowi zaznaczyli nazwiska dwóch swoich kandydatów w nadchodzących wyborach do euro parlamentu: Mieczysława Kasprzaka i Janusza Kołodzieja.

Dzisiejsze Święto Ludowe swoim występem uświetniły dzieci ze Szkoły Podstawowej w Osobnicy oraz kapela „Trzcinicoki” z Trzcinicy.

(dapa)

3 Comments

  1. ostatnio kolodziej przeciebiorca budowlany teraz rolnik parodia w nastepnych wyborach pewnie kosmonauta ma skolyszyn ominbusow i na reklamie jeszcze na tle jasielskich blokow pewnie je budowal w poprzednim wcieleniu to nie pseudopolityk tylko pseudoczlowiek

Back to top button