Informacje

Centrum miasta było pod wodą (foto)

Nawałnica, która dziś popołudniu przeszła nad Jasłem i okolicznymi miejscowościami, wyrządziła spore szkody w drzewostanie, zalała główne drogi i podtopiła piwnice w wielu blokach. Co chwilę na pomoc do zalanych terenów wzywani byli strażacy.

Na pomoc mieszkańcom Jasła wyruszyło około trzydzieści jednostek straży pożarnej z Jasła oraz Ochotnicze Straże Pożarne z okolic. Do lokalnych podtopień doszło m.in. na terenie gmin Kołaczyce i Dębowiec. W miejscowości Tarnowiec zapalił się krzyż przy kościele. Do gaszenia pożaru zostały wezwane jednostki OSP z terenu gminy.

W samym mieście zalana została obwodnica przy Trans-Wiercie. Studzienki kanalizacyjne w centrum miasta nie nadążały z odpływem wezbranej wody. Z tego powodu zalana została ulica Kołłątaja i Kościuszki. Przejazd w stronę kościoła OO. Franciszkanów był przez kilkadziesiąt minut zablokowany przez Policję. Poza tym doszło do podtopień wielu piwnic.

Połamane drzewo przez kilkanaście minut zablokowało ruch przy rondzie Solidarności. Poza tym został uszkodzony dach na budynku Szkoły Podstawowej nr 5. Strażacy za pomocą specjalistycznego podnośnika hydraulicznego zabezpieczyły poszycie tak, aby nie zagrażało ono bezpieczeństwu przechodzących tamtędy osób.

W dniu jutrzejszym nastąpi dalsze usuwanie skutków tej nawałnicy. Zostaną sekcje wysłane do wypompowywania wody z zalanych budynków. Prognozy są optymistyczne, aczkolwiek będą pojawiać się jeszcze opady deszczu, może nie tak intensywne jak w dniu dzisiejszym. – mówi mł. bryg. Wacław Pasterczyk, rzecznik prasowy jasielskich strażaków.

Mówi Wacław Pasterczyk, rzecznik prasowy KP PSP Jasło

Ogrom zniszczeń odsłoni się dopiero jutro. W tej chwili wzmagają się opady deszczu wraz z burzą, ale mają być znacznie słabsze niż te popołudniowe.

Sztab kryzysowy w Jaśle apeluje do mieszkańców miasta o: dokonanie zabezpieczenia mieszkań i domów oraz innego mienia przed silnymi burzami (pozamykanie okien, drzwi); usunięcie samochodów z okolic drzew; dostosowanie prędkości jazdy pojazdów samochodowych do warunków atmosferycznych; zabezpieczenie przedmiotów mogących stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa (przedmioty na balkonach, parapetach okien itp.) pod wpływem silnych podmuchów wiatru.

Jeżeli mają Państwo ciekawe zdjęcia, filmy zrealizowane podczas dzisiejszej nawałnicy nad Jasłem, prosimy o nadsyłanie materiałów na nasz adres: redakcja@terazjaslo.pl. Portal tworzymy z myślą o Was i dla Was, dlatego liczymy na każdy sygnał.

SERWIS FOTO:

(dapa)

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Centrum miasta było pod wodą (foto)”

  1. Jaslanie trzymajcie sie ,ja taki widok mam czesto jak pada deszcz w Atenach,a myslalem ze tylko grecy sa tacy pechowi ze jak poleje to ich zalewa…