Informacje

Czytelnicy piszą: Jasło znowu słynne na całą Polskę

Ogólnopolskie media rozpisują się dzisiaj o... tym dębie rosnącym w centrum miasta. Fot. Damian Palar
Ogólnopolskie media rozpisują się dzisiaj o... tym dębie rosnącym w centrum miasta.
Fot. Damian Palar

TVN24, pierwsza telewizja informacyjna w Polsce przyjechała do Jasła. Wcześniej zjawiała się tu w związku z licznie przybywającymi politykami w czasie trwania kampanii wyborczej.

Tym razem przyjechali z programem „Prosto z Polski”. Tematem było drzewo. Zielone jak przystało na okres, w którym byli. Wyglądało ładnie. Gdyby tak przyjrzeć się mu z bliska, widać na nim jeszcze elementy świąteczne, bądź co bądź w Jaśle takich stroików jest dużo więcej, pewnie i TVN24 to nie zdziwiło.

Drzewo słynne na całą Polskę, stoi teraz jeszcze bardziej dumnie w centrum miasta. Dąb, bo o nim mowa pochodzić ma bowiem od samego Hitlera.

Jeszcze stoi – ale zniknąć może. Może nikomu włosy dęba nie staną na wieść że dębu już nie ma. Samej burmistrz Marii Kurowskiej dąb już sie nie podoba. Hitlerowska historia Jasła źle kojarzy się mieszkańcom, bo miasto zniszczone było w 97%. Teraz czasy się zmieniły, wszystko wyleczył czas. Wojny od zawsze towarzyszą ludzkości, nie tylko w Jaśle ale na całym świecie. Od starożytnej w Egipcie po obecną w rządzie, gdzie walkę toczą PiS z Platformą i nie na 97% zniszczeń a na 100%. Złe porównanie, ale i zły pomysł by dęba stąd wyciąć. Wyrażanie samodzielnej opinii na temat dęba ma sens. Jednak sensem było wystąpienie dla samego wystąpienia w sensownej TVN24. Wszak nie ważne jak mówią, ważne by mówili że „…w TVN24 wystąpiła”. Po ponownym odsłuchaniu materiału o dębie na stronie telewizji mam wrażenie, że burmistrz Maria Kurowska ma fobie antyniemieckie jak bracia Kaczyńscy.

Może zaczniemy rozliczać Niemców od rozbiorów w XVIII wieku, czego tylko od II wojny? Już sie boję, co to będzie kiedy burmistrz Kurowska dowie się kto sadził drzewa na Osiedlu Gamrat. Mieszkańcy któregoś dnia mogą zostać bez zieleni. Być może pomysłem na następną kadencję będzie zniszczenie Jasła przez Niemców i domaganie się odszkodowań.

Swoją drogą drodzy drogowcy, drodzy kierowcy, drodzy mieszkańcy. Dla każdego coś nie miłego.

Na tych pierwszych wymienionych przekleństwa o nieudolność i powolność – tych drugich (bo jak w wystąpieniu swoim burmistrz Jasła podkreśliła – budowa ronda będzie i wycięcie drzewa prawdopodobne). Tych trzecich zaś zwykłych szarych żyjących i oddychających spalinami, utrata każdego drzewa w mieście martwi. Bardziej niż to, że drzewo jest od Hitlera.

Zobacz również:
„Wyrok na dąb, bo fundował go Hitler”

(dr)

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Czytelnicy piszą: Jasło znowu słynne na całą Polskę”