Informacje

Łukacijewska oburzona pomysłem europejskiego osiedla

Konferencja prasowa poseł Elżbiety Łukacijewskiej. Fot. Damian Palar
Konferencja prasowa poseł Elżbiety Łukacijewskiej.
Fot. Damian Palar

Szefowa podkarpackiej Platformy Obywatelskiej Elżbieta Łukacijewska jest oburzona pomysłem burmistrz Jasła w sprawie konkursu na najbardziej europejskie osiedle w mieście. Zdaniem posłanki, jeżeli istnieją jakieś wolne środki w budżecie, to powinny być już dawno wykorzystane dla potrzeb mieszkańców Jasła.

Informacja o konkursie na najbardziej europejskie osiedle została przesłana do lokalnych mediów w poniedziałek 1 czerwca. Tytuł trafi do tego jasielskiego osiedla, które w najbliższych wyborach do Parlamentu Europejskiego wykaże się najwyższą frekwencją wyborczą.

Aby docenić i nagrodzić mieszkańców osiedli o najwyższej aktywności wyborczej, sfinansuję inwestycję wskazaną przez Zarząd Zwycięskiego Osiedla w wysokości: procentowa frekwencja x 1000. Przykładowo, przy 60% frekwencji wyborczej osiedle otrzyma 60 tys. zł. Drugie w kolejności osiedle otrzyma nagrodę – procentowa frekwencja x 500, a trzecie procentowa frekwencja x 300. – napisała w komunikacie burmistrz Jasła Maria Kurowska.

Pomysł ten nie spodobał się posłance Elżbiecie Łukacijewskiej. Szefowa podkarpackiej PO uważa, że wybory są naszą wspólną odpowiedzialnością, za którą nie powinno się płacić pieniędzy. Swoimi wątpliwościami podzieliła się podczas dzisiejszej konferencji prasowej.

Obowiązkiem burmistrza jest wspieranie wszystkich inwestycji tak, aby ludzie byli zadowoleni. Jeżeli są środki finansowe to ja nie rozumiem, dlaczego pani burmistrz trzyma je na okres kampanii wyborczej, a nie kieruje ich w teren do ludzi. Ja jestem przerażona, bo jeżeli tak będzie wyglądała demokracja to wystarczyłoby ludziom zapłacić, albo zrobić jakieś inwestycje, żeby wybrali takiego a nie innego przedstawiciela. – powiedziała Elżbieta Łukacijewska.

Posłanka wyraziła również nadzieję, że pani burmistrz przemyśli to, co zrobiła.

Jeżeli są pieniądze wolne, jeżeli się znalazły na to, aby kogoś nagrodzić za udział w wyborach to te pieniądze powinny już dawno być zainwestowane dla ludzi, dla tych osiedli, bo rozumiem, że są takie potrzeby. – dodała Łukacijewska.

Damian Palar
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Łukacijewska oburzona pomysłem europejskiego osiedla”

  1. zagalopowala sie p.Lukaciejewska,bo tu sie nie placi za wybór konkretnych osób czy komitetów ale za udział,zamist poprzec taką inicjatywe która może tylko zwiekszyc frekwencje,to ta znowu mąci i wszedzie węszy spisek,żal,a mieli mieć zasady

  2. Całkiem nie zły pomysł Pani Burmistrz. Jako Burmistrz może taka decyzje podjąć. Pani Łkacijewska jedynie może wyrazić opinię.