Informacje

Młodzi adorowali krzyż i ikonę Światowych Dni Młodzieży

Miliony oczu patrzyło na ten krzyż i dotykały go miliony rąk. Przemierzył już wszystkie kontynenty. Niezwykły krzyż Światowych Dni Młodzieży, przekazany przez Ojca Świętego Jana Pawła II w 1984 roku dotarł dzisiaj do Jasła. Wraz z cudowną ikoną Matki Bożej Salus Populi Romani, był adorowany przez młodzież z miasta i okolicznych dekanatów.

Jan Paweł II przekazał ten krzyż młodzieży w 1984 roku, na zakończenie obchodzonego wówczas w Kościele Nadzwyczajnego Jubileuszu Odkupienia. Papież wyraził wówczas życzenie, które dziś widnieje na przymocowanej do Krzyża tabliczce: „Nieście go na cały świat jako znak miłości Pana Jezusa do ludzkości i głoście wszystkim, że tylko w Chrystusie umarłym i zmartwychwstałym jest zbawienie i odkupienie”.

Krzyż jest bardzo ubogi i prosty w swojej wymowie, bo taka jest miłość Chrystusa. Jest pełna pokory, uniżenia, ale podnosząca na duchu człowieka. Miłość, która szuka. Przy tym krzyżu miliony ludzi młodych modliło się. Dlatego myślę, że mamy za co błogosławić Pana Boga. Za te wielkie rzeczy, które czyni w naszym życiu i to, że istotnie możemy modlić się przy tym krzyżu. – powiedział ksiądz Paweł Tomoń, Diecezjalny Duszpasterz Młodzieży.

Przy tym krzyżu narodziła się idea Światowych Dni Młodzieży. – To jest wielki fenomen, że przy tym krzyżu, takim prostym znaku, gromadzi się potężna rzesza ludzi młodych z całego świata. – dodaje ksiądz Paweł Tomoń.

Niezwykłe symbole przekazane przez naszego Ojca Świętego peregrynowały dzisiaj ulicami Jasła. Nieśli je poszczególni przedstawiciele parafii z jasielskich i okolicznych dekanatów. Krzyż i ikona dotarły do Kościoła OO. Franciszkanów, gdzie mszy świętej przewodniczył ksiądz biskup Edward Białogłowski. Kolejnym punktem na trasie ich pielgrzymki są Gorlice.

SERWIS FOTO:

(dapa)

2 Comments

  1. widać nie mogli. jasło ma zaszczyt gościć ten krzyż a ten sie martwi o korki. w niedziele też by tak było…

Back to top button