Informacje

„Na winiarskich ścieżkach Podkarpacia”

Związek Gmin Dorzecza Wisłoki realizuje w bieżącym roku projekt „Na winiarskich ścieżkach Podkarpacia”. Jest to trzeci etap tego programu i jednocześnie kontynuacja prowadzonego w latach 2004-2006 programu „Podkarpacie winnice”, którego efektem było powstanie na Podkarpaciu szeregu winnic i uzyskanie z nich pierwszych win gronowych.

Nadrzędnym celem projektu jest wspomożenie małych gospodarstw rolnych poprzez zapewnienie im alternatywnych źródeł dochodu związanych z produkcją i sprzedażą win gronowych oraz agroturystyką, a także promocja rolnictwa i obszarów wiejskich Podkarpacia.

Pierwsze szkolenie dla początkujących odbędzie się 5 lipca 2009 r. od godz. 11.00 w Podkarpackim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Boguchwale.

Program szkolenia: uprawa winorośli, przetwórstwo winogron, produkcja wina wraz z elementami ekonomiki prowadzenia gospodarstwa winiarskiego o profilu enoturystycznym oraz prawo winiarskie.
Koszt szkolenia obejmuje jedynie koszt wynajęcia autokaru, którym przemieszczać się będą uczestnicy podczas zwiedzania winnic na Podkarpaciu.

Adresy oraz telefony, pod które można się zgłaszać:

Stowarzyszenie Winiarzy Podkarpacia – 017 85 20 747
poczta@winiarzepodkarpacia.pl

Związek Gmin Dorzecza Wisłoki w Jaśle – Magdalena Norberciak – 013 44 370 20
biuro@wisloka.pl

(ZGDW)

SŁOWA KLUCZOWE