Informacje

Nowy konsultant wojewódzki w dziedzinie pielęgniarstwa

Wicewojewoda podkarpacki Małgorzata Chomycz wręcza akt powołania na stanowisko konsultanta wojewódzkiego Ewie Zawilińskiej (z prawej). Fot. PUW w Rzeszowie
Wicewojewoda podkarpacki Małgorzata Chomycz wręcza akt powołania na stanowisko konsultanta wojewódzkiego Ewie Zawilińskiej (z prawej).
Fot. PUW w Rzeszowie

Ewa Zawilińska, naczelna pielęgniarka Szpitala Specjalistycznego w Jaśle, została konsultantem wojewódzkim w dziedzinie pielęgniarstwa. Nominację na to stanowisko wręczyła jej dzisiaj wicewojewoda podkarpacka Małgorzata Chomycz.

Mgr Ewa Zawilińska ukończyła w 1992 roku Oddział Pielęgniarski Wydziału Lekarskiego Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach. W 1998 roku uzyskała specjalizację w zakresie higieny i epidemiologii. Od 2007 roku jest prezesem Polskiego Stowarzyszenia Dyrektorów ds. Pielęgniarstwa, Naczelnych Pielęgniarek, Pielęgniarek Przełożonych, a od 2006 r. Auditorem Wiodącym Systemów Zarządzania Jakością w ochronie zdrowia w firmie IMQ (Mediolan, Włochy).

Z jasielskim szpitalem związana jest od kilkunastu lat. W 2002 roku została powołana na stanowisko naczelnej pielęgniarki. Jednocześnie pełni funkcję pełnomocnika dyrektora szpitala do spraw systemu zarządzania jakością, a od niedawna koordynatora ds. transplantologii.

Nowa konsultantka wojewódzka w dziedzinie pielęgniarstwa mieszka w Jaśle.

(dapa)

SŁOWA KLUCZOWE