Informacje

„Przyroda w skali mikro” (zaproszenie)

Zbliża się 15 rocznica utworzenia Magurskiego Parku Narodowego – wspaniała okazja do podsumowań, refleksji i dyskusji o przyrodzie. Jest to również bardzo dobra okazja, żeby przyjrzeć jej się z bliska.

Jakie zwierzę mieszka w lesie, a jakie na łące? Czy żółte kwiaty wolą miejsca suche czy wilgotne? Jaki owad siedzi pod liściem bukowym, a jakie źdźbło podgryza ślimak? Gdzie strumyk płynie i jak jego woda omywa leżące na dnie kamienie? Zapraszamy was do zagłębienia się w świat przyrody – tej dzikiej, chronionej na przykład parkiem narodowym, ale też i tej spotykanej na co dzień, w przydomowym ogrodzie czy w pobliskim lesie. A kiedy wybierzecie się na wędrówkę zabierzcie ze sobą aparaty fotograficzne i uwiecznijcie piękno przyrody na zdjęciu.

Zapraszamy Was do wzięcia udziału w kolejnej, piątej już edycji Konkursu Fotografii Przyrodniczej „Przyroda w skali mikro”. Tym razem zachęcamy Was do szczegółowego przyglądania się przyrodzie, do uchwycenia szczegółów, wykrycia różnic kształtów, form i kolorów. Gdy już uda Wam się ta niełatwa sztuka, nadeślijcie do nas swoje prace. Jest to konkurs przeznaczony dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatów gorlickiego, jasielskiego i krośnieńskiego. Uczestnicząc w nim będziecie mogli rozszerzać swoje zainteresowania fotograficzne i zaprezentować swoje zdolności artystyczne. Szczegółowe informacje znajdują się w Regulaminie.

Prace oceniane będą w dwóch kategoriach wiekowych: I kategoria szkoły gimnazjalne, II kategoria szkoły ponadgimnazjalne. Przy ocenie będzie brana pod uwagę oryginalność interpretacji tematu a także tytuł pracy – jego zgodność z tematyką, ale również oryginalność i pomysłowość. Bardzo ważnym elementem podczas oceny będzie jakość techniczna i estetyka zdjęcia. W obu kategoriach wiekowych zostaną przyznane atrakcyjne nagrody dla laureatów trzech pierwszych miejsc i trzech osób wyróżnionych.

W razie pytań i wątpliwości prosimy o kontakt mailowy edukacja@magurskipn.pl lub telefoniczny 013 4414099.

Konkurs będzie realizowany w kilku etapach:
1. Zaproszenie do konkursu – czerwiec 2009
2. Wykonywanie zdjęć przez uczestników konkursu (czerwiec – październik 2009).
3. Nadsyłanie prac uczniów przez szkoły (do 30 listopada 2009).
4. Ocena prac przez komisję konkursową i wybór laureatów (grudzień 2009/styczeń 2010).
5. Ogłoszenie wyników – wysłanie zawiadomień do szkół wraz z zawiadomieniem o terminie i sposobie odbioru nagród przez laureatów (styczeń 2010).
6. Uroczyste wręczenie nagród dla laureatów i wyróżnionych uczestników połączone z wystawą nagrodzonych prac (luty 2010).

(Magurski Park Narodowy)

SŁOWA KLUCZOWE