Informacje

W ten weekend bawimy się na Dniach Jasła

Pierwszy wakacyjny weekend upłynie mieszkańcom miasta pod znakiem DNI JASŁA 2009. Na tegoroczną edycję imprezy, organizatorzy przygotowali sporo atrakcji kulturalnych i sportowych. Oczywiście nie zabraknie występów gwiazd rodzimej muzyki rozrywkowej. Przewidziano koncerty Pudelsów, Tatiany Okupnik z zespołem, Kasi Kowalskiej oraz zespołu HAPPYSAD.

W tym roku święto miasta rozpoczną zmagania służb mundurowych w ramach Munduriady. Już po raz piąty wystąpią w niej przedstawiciele zaprzyjaźnionych służb z Polski i gościnnie ze Słowacji. Głównego trofeum będą bronić policjanci z jasielskiej Komendy Powiatowej Policji. Organizatorem spotkania jest Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji IPA Region w Jaśle. W bloku popołudniowym przewidziano trzy koncerty, podczas których wystąpią zespoły TABU i Pudelsi oraz gwiazda wieczoru Tatiana Okupnik. Pierwszy dzień Dni Jasła zakończy dyskoteka pod gwiazdami, którą poprowadzi, podobnie jak całą imprezę, DJ Sanchez.

W niedzielne popołudnie odbędzie się podsumowanie zmagań młodych sportowców w ramach Międzynarodowego Turnieju Jasło 2009 (w siatkówce dziewcząt i piłce nożnej chłopców) oraz turnieju tenisa ziemnego. Nie zabraknie również występów artystycznych. Od godziny szesnastej w hiszpańskich rytmach będzie nas zabawiać zespół Los Bomberos. Po nich na scenie pojawi się Kasia Kowalska z zespołem, natomiast na zakończenie Dni Jasła 2009 zagra grupa Happysad.

Plan DNI JASŁA 2009:

Sobota (20 czerwca)

12:30 – Munduriada zorganizowana przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji IPA Region w Jaśle. W programie m.in.: konkurencje sprawnościowe (hydronetką do celu, bieg żółwi, wspinanie po linie, przeciąganie liny, strzelanie z paintballa); pokazy: szkoleniowe psów, technik interwencyjnych (policyjna grupa antyterrorystyczna), prezentacja robota pirotechnicznego oraz samochodu ratownictwa technicznego
17:00 – występ zespołu reggae – TABU
19:00 – koncert zespołu Pudelsi
21:00 – gwiazda wieczoru: Tatiana Okupnik z zespołem
23:00 – dyskoteka pod gwiazdami; imprezę poprowadzi DJ Sanchez

Niedziela (21 czerwca)

14:00 – wręczenie nagród w X Międzynarodowym Turnieju Piłki Siatkowej Dziewcząt Jasło 2009 oraz w V Międzynarodowym Turnieju Piłki Nożnej Jasło 2009
16:00 – koncert grupy Los Bomberos (hiszpańskie rytmy)
18:00 – koncert Kasi Kowalskiej z zespołem
21:00 – gwiazda wieczoru: zespół Happysad

Tegoroczne Dni Jasła będą odbywać się na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Sikorskiego w Jaśle. Organizatorami imprezy są Urząd Miasta oraz Jasielski Dom Kultury, natomiast głównym sponsorem Grupa LOTOS S.A. Wstęp na święto miasta bezpłatny. Zapraszamy do wspólnej zabawy mieszkańców Jasła i okolic.

Damian Palar
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “W ten weekend bawimy się na Dniach Jasła”

  1. Leje na tzw. Dni Jasła, rozumiem, siła wyższa . Program to wielkie nieporozumienie.Ile Jasła jest w święcie miasta.Zaproszenie kilku zespołów za wielkie pieniądze – nieporozumienie. Wręczenie nagród w turnieju – incydent. Munduriada – owszem hit z charakterem. POZA tym brak imprez, akcji,wystaw,zabaw, koncertów ect. aktywizujących miasto i jego mieszkańców. Znowu wielka wpadka i błąd metodyczny.Czy nikt w mieście nie wie na czym polega organizacja dni miejscowości? Tereny MOSiR nie są przyjazne w deszczu publiczności – to też warto pamiętać!