Informacje

We wtorek ćwiczenia „Jasło 2009” – będą utrudnienia w ruchu

Po ćwiczeniach przewidziano pokazy sprzętu ratownictwa medycznego przez obsługę karetki Pogotowia. Fot. Damian Palar
Po ćwiczeniach przewidziano pokazy sprzętu ratownictwa medycznego przez obsługę karetki Pogotowia.
Fot. Damian Palar

We wtorek 16 czerwca br. odbędą się ćwiczenia służb, inspekcji, straży i innych jednostek w zakresie postępowania w sytuacji zagrożenia terrorystycznego. Działania prowadzone będą na terenie Zespołu Szkół Miejskich Nr 3 w Jaśle. Weźmie w nich udział kilkadziesiąt osób.

Tematem ćwiczeń będzie „Zgranie powiatowego i gminnych organów kierowania oraz ich ogniw wykonawczych w czasie realizacji zadań operacyjnych w sytuacji zewnętrznego zagrożenia bezpieczeństwa państwa.”

Podczas szkolenia przewidziano trzy epizody: pierwszy związany z telefonem o podłożeniu ładunku wybuchowego w szkole, drugi pożar innej części budynku szkoły mający na celu odwrócenie uwagi brygady szukającej ładunku, natomiast trzeci to ewakuacja osób przebywających w budynku Szkoły. Po szkoleniu odbędzie się pokaz sprzętu ratownictwa medycznego przez obsługę karetki pogotowia.

Ćwiczenia zostaną przeprowadzone w godz. 9.30 – 11.00. W tym czasie mogą wystąpić utrudnienia w ruchu drogowym. Policjanci zamykać będą niektóre odcinki ulic w rejonie szkoły, będą też kierować samochody na objazdy.

Do kierowców apelujemy o cierpliwość, ostrożność i stosowanie się do poleceń funkcjonariuszy.

(KPP w Jaśle, PCZK)

SŁOWA KLUCZOWE