Informacje

Kmiecik odsunięty od szefostwa jasielskiej PO

Fot. Damian Palar
Fot. Damian Palar

Adam Kmiecik nie jest już szefem powiatowych struktur Platformy Obywatelskiej. Razem ze starostą jasielskim odwołano cały zarząd powiatowy partii oraz zarząd kół w powiecie jasielskim.

Jaka była oficjalna przyczyna odwołania Kmiecika ze stanowiska przewodniczącego jasielskiej Platformy Obywatelskiej? O rozłamie wewnątrz partii mówiło się w mieście już od dawna. Jak anonimowo podkreślają jej działacze, nie podobało im się to, w jaki sposób wypełnia zadania statutowe PO pełniąc funkcję starosty jasielskiego. Zarówno sam zainteresowany, jak i pozostali odwołani członkowie zarządu są ostrożni w wyrażaniu swoich opinii na ten temat.

Oficjalne stanowisko w tej sprawie mamy poznać dopiero po zapoznaniu się z sytuacją przez szefową podkarpackiej PO Elżbietą Łukacijewską.

Odpowiedzialnym za tworzenie nowych struktur Platformy Obywatelskiej w Jaśle ma być Krzysztof Topolski, p.o. dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg (instytucji podległej staroście jasielskiemu Adamowi Kmiecikowi), a jednocześnie szef krośnieńskiej PO.

(dapa)

SŁOWA KLUCZOWE

3 thoughts on “Kmiecik odsunięty od szefostwa jasielskiej PO”

  1. wreszcie pszczoły pójdą tam z kąd perzyszły i truteń też

    elka poznała się na Kmieciu