Informacje

Ruszają dwie poważne inwestycje na drogach powiatowych

Fot. Damian Palar
Fot. Damian Palar

W tym roku Starostwo Powiatowe w Jaśle pozyskało duże środki na remont i przebudowę dróg powiatowych. Dwie największe inwestycje, czyli remont odcinków: Kołaczyce-Lubla i Jareniówka-Jabłonica, pochłoną prawie jedenaście milionów złotych. 70 procent pokryje Unia Europejska, natomiast pozostałą kwotę dołożą samorządy.

Droga z Kołaczyc do Lubli to bardzo ważne połączenie komunikacyjne w powiecie. Łączy drogę krajową nr 73 z drogą wojewódzką nr 988, prowadzącą do stolicy województwa podkarpackiego – Rzeszowa. Mieszkańcy miejscowości położonych wzdłuż drogi korzystają z niej, dojeżdżając codziennie do pracy czy szkół w Kołaczycach i Jaśle. Jezdnia w tym miejscu była zniszczona, a o jej remont mieszkańcy zabiegali już przeszło kilkanaście lat.

W ramach tego projektu zostanie przebudowane ponad cztery kilometry drogi, od granicy powiatu do Bieździadki. Zostanie wykonany tam jeden nowy most i oczywiście przepusty, które wymagają całkowitego remontu, czy przebudowy. Nawierzchnia dostosowana już do nowych standardów. – mówi Adam Pawluś, etatowy członek Zarządu Powiatu w Jaśle.

Przy okazji remontu, jezdnia zostanie poszerzona do sześciu metrów. Planuje się też regulację kanalizacji deszczowej, przebudowę przepustów i zjazdów do posesji, wymianę zniszczonych płyt chodnikowych na kostkę brukową, a także umieszczenie nowego oznakowania pionowego. Nowy wygląd zyskają także zatoczki autobusowe, które zostaną powiększone do szerokości trzech metrów i długości dwudziestu metrów.

Prace na tym odcinku już się rozpoczęły. W związku z tym mieszkańcy gminy Kołaczyce muszą liczyć się z utrudnieniami na drodze.

Przepraszamy mieszkańców za uciążliwości w czasie wykonywania tych prac. Prosimy o cierpliwość. Mam nadzieję, że po zakończeniu prac komfort jazdy będzie zdecydowanie inny, niż obecnie. – dodaje Adam Pawluś.

Kolejną dużą inwestycją współfinansowaną ze środków pomocowych z Unii Europejskiej, jest przebudowa drogi powiatowej Jareniówka-Jasło. Tutaj zostaną wykonane podobne prace modernizacyjne: zostanie wzmocniona i poszerzona jezdnia, przebudowane rowy odwadniające i przepusty, położona nowa nawierzchnia asfaltowa oraz wymienione nowe znaki drogowe.

Prace budowlane mają potrwać do października br. Jak podkreśla Adam Pawluś, robotnicy mogą zakończyć remont przed wyznaczonym terminem i osoby mieszkające przy tych drogach powiatowych będą mogli wreszcie bezpiecznie i komfortowo korzystać z dojazdu do Jasła.

(dapa)

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Ruszają dwie poważne inwestycje na drogach powiatowych”

  1. „wymianę zniszczonych płyt chodnikowych na kostkę brukową” hahaha. Kase może na to mają, ale chodników jak nie było tak nie będzie

  2. ….. mam pytanie do Pana Pawlusia, czy kiedykolwiek widział tą droge, bo ja na calym odcimku nie widze ani 1 m chodnika, wiec nie wiem co Pan Pawluś chce wymieniac na nowe:) ;) :)