Informacje

Starosta ma przeprosić mieszkańców Łężyn

Starosta jasielski obiecał przeprosić mieszkańców Łężyn. Fot. Damian Palar
Starosta jasielski obiecał przeprosić mieszkańców Łężyn.
Fot. Damian Palar

Mieszkańcy Łężyn złożyli do Rady Powiatu Jasielskiego skargę na działalność dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg w Jaśle oraz Starosty Jasielskiego. Radni powiatowi stwierdzili, że skarga jest zasadna, zobowiązując jednocześnie starostę do przeproszenia mieszkańców wioski położonej w gminie Nowy Żmigród.

Skarżący się mieszkańcy Łężyn skierowali w latach 2007-2009 sześć pisemnych wniosków w sprawie podjęcia działań mających na celu zapobieżenie podtapiania ich gospodarstw podczas większych opadów deszczu przez potok Promnica.

Powiatowy Zarząd Dróg wyczyścił przepust i odmulił rów, ale już nie udzielił pisemnej odpowiedzi mieszkańcom wsi, reprezentowanym w tym sporze przez Tadeusza Mastaja.

Z opinii Rady Powiatu w Jaśle wynika, że zarejestrowanie wniosku mieszkańców w Rejestrze Skarg i Wniosków Starostwa Powiatowego pozwoliłoby uniknąć nieprawidłowości dalszej procedury administracyjnej związanej z przekazaniem go do realizacji i śledzenia oraz kontrolą jego realizacji przez zobowiązanych do tego pracowników starostwa.

„Realizacja wniosków i interwencji winno odbywać się przy udziale zainteresowanych stron, a o podejmowanych działaniach winni być informowani. Takie postępowanie zapobiegałoby występowaniu ciągłych obaw mieszkańców wsi Łężyny, utracie zaufania do władzy publicznej jak również umożliwiłoby przyśpieszenie usunięcia skutków, jakie doznają interweniujące strony”. – czytamy w raporcie pokontrolnym Komisji Rewizyjnej Rady Powiatu w Jaśle.

Radni powiatowi zobowiązali starostę jasielskiego do przeproszenia mieszkańców Łężyn.

Mieszkańcom należą się ode mnie przeprosiny. Uczynię to również pisemnie. Będziemy się starali unikać takich sytuacji. Niemniej jednak kilkadziesiąt tysięcy spraw jest załatwiane rocznie w starostwie i w jednostkach. Takie drobne pomyłki czy błędy również się zdarzają. – mówi Adam Kmiecik, starosta jasielski.

(dapa)

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Starosta ma przeprosić mieszkańców Łężyn”

  1. „dz” ty się wogóle nie wypowiadaj, bo jakkyś to ty pływał nocami i to ciebie zalewało przy każdych większych po dach to byś się zastanowił co piszesz !!!!!!!!!