Informacje

W Sobniowie mają lepsze połączenie z centrum miasta

Ulica Floriańska po remoncie. Fot. Damian Palar
Ulica Floriańska po remoncie.
Fot. Damian Palar

Dzięki przebudowanemu odcinkowi ulicy Floriańskiej, mieszkańcy osiedla Sobniów odetchną z ulgą. Do tej pory, aby dojechać do centrum miasta, musieli korzystać z podziurawionej jezdni. Teraz po remoncie zwiększy się komfort jazdy, a co za tym idzie poprawi się bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

W ramach inwestycji na zniszczonej powierzchni został zdarty stary asfalt i położona nowa, odpowiedniej grubości podbudowa i warstwa wierzchnia. Oczyszczono rowy odwadniające i przepusty, jak również wyregulowano istniejące studzienki i kratki ściekowe. Ponadto wybudowano nowe chodniki wzdłuż jezdni.

W tej chwili ulica Floriańska wygląda zupełnie inaczej. Na pewno się poprawi komfort jazdy. Szkoda, że nie zdążyliśmy przygotować wszystkich dokumentów na wykonanie chodników w całości, ale to mam nadzieję, że kiedyś uzupełnimy z innych środków. – mówi Adam Pawluś, etatowy członek Zarządu Powiatu w Jaśle.

Przy okazji remontu drogi, przy Zakładzie Gazowniczym wybudowano nowy parking.

Przebudowa drogi powiatowej Jasło-Zręcin obejmowała dwa etapy: pierwszy o długości prawie dwóch kilometrów dotyczył przebudowy odcinka od ronda na ulicy Floriańskiej do granicy miasta z miejscowością Wolica, natomiast drugi o długości prawie 2,7 kilometrów obejmował odcinek drogi pomiędzy Glinikiem Polskim, a Łajscami (gmina Tarnowiec). W tej chwili trwają już ostatnie prace wykończeniowe.

Inwestycję zrealizowano dzięki środkom finansowym pozyskanym w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych 2008-2011. Wartość wykonanych prac to około 4,3 miliona złotych, z czego pięćdziesiąt procent to dofinansowanie z budżetu państwa. Resztę dołożyli: Powiat Jasielski, miasto Jasło oraz Gmina Tarnowiec.

(dapa)

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “W Sobniowie mają lepsze połączenie z centrum miasta”

  1. Dla ścisłości to wydaje mi się, że i Gmina Jasło „dołozyła” również środków na wykonanie tej drogi. Gratuluję Panu Pawlusiowi za udane kolejne przedsięwzięcie.