Informacje

Wojsko pomoże w budowie mostu na Wisłoce

W przyszłym tygodniu mają się rozpocząć prace przy budowie mostu na rzece Wisłoce, łączącego dwie gminy: Brzyska i Kołaczyce. Starą kładkę, która w tej chwili umożliwia ruch pieszych i pojazdów jednośladowych, ma zastąpić nowy most umożliwiający przejazd samochodom osobowym.

W realizację tej inwestycji ma włączyć się wojsko. Istniało zagrożenie, że ze względu na oszczędności, żołnierze nie pomogą przy budowie mostu. Jednak w przyszłym tygodniu do Kołaczyc przyjadą żołnierze Wojska Polskiego Batalionu Ratownictwa Inżynieryjnego w Nisku i przystąpią do prac budowlanych.

Rozmawiałem niedawno z senatorem Stanisławem Zającem, przewodniczącym Komisji Obrony Narodowej w Senacie RP, który rozmawiał z ministrem Klichem, ponieważ są duże cięcia budżetowe i zostały ograniczone wydatki. Mieliśmy taką sytuację zagrożenia, czy wojsko przyjedzie realizować pierwszy etap tej inwestycji. Na dzień dzisiejszy mam informację, że pan senator rozmawiał z panem ministrem i te środki się znajdą. – mówi Adam Pawluś, etatowy członek Zarządu Powiatu w Jaśle.

Inwestycja ma na celu połączenie dwóch gmin rozdzielonych obecnie rzeką Wisłoką oraz poprawę komunikacji w powiecie. Umożliwi lepsze połączenie z drogą krajową nr 73. Środki na jej realizację będą pochodziły z budżetu trzech samorządów: Powiatu Jasielskiego, Gminy Kołaczyce oraz Gminy Brzyska. Szacunkowe koszty budowy nowego mostu to 3,5 miliona złotych.

(dapa)

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Wojsko pomoże w budowie mostu na Wisłoce”

  1. A co to nie mamy zakładów karnych?? Za nasze pieniądze żrą to niech zapi*** za free!!!!