Kultura | rozrywka | edukacja

Krystyna Giżowska gwiazdą na Dniach Nowego Żmigrodu

Dni Nowego Żmigrodu za nami. Przez cały weekend nie brakowało wielu atrakcji sportowych i kulturalnych. W tym roku organizatorzy, czyli Wójt Gminy Nowy Żmigród i Gminny Ośrodek Kultury przygotowali program imprezy dla osób w każdym wieku.

W programie tegorocznych Dni Nowego Żmigrodu były m.in. mecze sportowe, przegląd kapel ludowych „Grajki 2009”, pokaz ewolucji samolotowych przygotowany przez Jasielskie Stowarzyszenie Lotnicze „IKAR”, przegląd dorobku kulturalnego Gminnego Ośrodka Kultury oraz koncert zespołu „VAN-GOK”. Gwiazdą niedzielnego wieczoru była Krystyna Giżowska, w której repertuarze nie mogło zabraknąć znanej chyba wszystkim piosenki „Złote obrączki”. Rozlosowano również nagrody główne w loterii fantowej. Całość prowadził Adam Berkowicz z Jasła.

Myślę, że obecność tylu ludzi na tej imprezie świadczy, że program był atrakcyjny. – mówi Krzysztof Augustyn, wójt gminy Nowy Żmigród. – Widać, że ludzie mają potrzeby. My staramy się im te potrzeby zaspokajać. Nie jest to pierwsza impreza tego typu i nie ostatnia. Mamy kontakty zagraniczne. Z Programu Integracji Społecznej robiliśmy kilka imprez. Każda się cieszy bardzo dużym zainteresowaniem.

Posłuchaj wypowiedzi Krzysztofa Augustyna dla portalu terazJaslo.pl

Dni Nowego Żmigrodu odbywały się pod patronatem medialny portalu terazJaslo.pl.

SERWIS FOTO:

(dapa)

SŁOWA KLUCZOWE