Informacje

Ostatnie pożegnanie śp. Jana Osikowicza

Jan Osikowicz (1947-2009). Fot. przedruk z książki pt. Jasielskie szkoły podstawowe
Jan Osikowicz (1947-2009). Fot. przedruk z książki pt. "Jasielskie szkoły podstawowe"

Rodzina i przyjaciele tłumnie pożegnali dzisiaj śp. Jana Osikowicza, cenionego pedagoga, działacza związkowego i długoletniego prezesa jasielskiego oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego. Jego ciało spoczęło docześnie na Nowym Cmentarzu przy ulicy Mickiewicza. Miał 62 lata.

Jan Osikowicz (1947-2009) pozostawił po sobie dobre imię i trwałą pamięć wśród bliskich, byłych uczniów, rzeszy nauczycieli, braci związkowej, koleżeństwa. Był prawym człowiekiem; dobrym ojcem rodziny, doskonałym nauczycielem, zagorzałym działaczem związkowym spod znaku ZNP, życzliwym sąsiadem, serdecznym kolegą.

Poświęcił całe swoje życie pracy i służbie innym. Nie wszystek umarł. Żyje nadal w naszej pamięci jako jeden z najbardziej twórczych w codziennej pracy zawodowej i społecznej ludzi ziemi jasielskiej. Był człowiekiem wyrazistym w poglądach i działaniu. Zawsze chętnie służył pomocą innym. Wszędzie, gdzie działał cieszył się zaufaniem i szacunkiem. Nie wszystek umarł, by żywotne wzorce i efekty swego działania przekazywać innym. – wspomina swojego przyjaciela i sąsiada Zbigniew Dranka, jasielski publicysta i były dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury.

Za wybitne zasługi w pracy pedagogicznej i związkowej odznaczony został Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia RP, Złotym Krzyżem Zasługi, Medalem Komisji Edukacji Narodowej, Złotą Odznaką Związku Nauczycielstwa Polskiego, Odznaką „Przyjaciel Dziecka” oraz Medalem Pamiątkowym Miasta Jasła.

Rodzinie i przyjaciołom zmarłego składamy wyrazy głębokiego współczucia z powodu śmierci wspaniałego człowieka, pedagoga i przyjaciela młodzieży. Cześć Jego pamięci!

(dapa)

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Ostatnie pożegnanie śp. Jana Osikowicza”