Informacje

Konferencja naukowa na temat Beskidu Niskiego (zapowiedź)

Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle organizuje w dniu 19 września 2009 r. konferencję naukową „Walory przyrodnicze i turystyczne Beskidu Niskiego na przykładzie ścieżki przyrodniczej Dolina Kłopotnicy”. Konferencja odbędzie się w świetlicy Domu Pomocy Społecznej w Foluszu, w godz. 10.00 – 13.00.

Referaty wygłoszą: Katarzyna Gładysz (Magurski Park Narodowy), Ewa Antoniewska (Arboretum i Zakład Fizjografii w Bolestraszycach), dr inż. Marian Stój (Koordynator Komitetu Ochrony Orłów – Region Polska Południowo-Wschodnia, specjalista ornitolog, Jasło). Po części teoretycznej nastąpią warsztaty prowadzone przez dra Dominika Wróbla (Powiatowy Ośrodek Edukacji Nauczycieli w Jaśle).

Konferencja adresowana jest do nauczycieli biologii, opiekunów szkolnych kół przyrodniczych, ekologicznych i turystycznych szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych powiatu jasielskiego.

Celem konferencji jest promocja walorów przyrodniczych Beskidu Niskiego i możliwości wykorzystania ich w edukacji ekologicznej, a także zapoznanie nauczycieli ze ścieżką przyrodniczą Dolina Kłopotnicy znajdującą się w nowopowstałym Parku Rekreacji i Edukacji Ekologicznej w Foluszu.

Patronat honorowy – Starosta Jasielski
Patronat medialny – Podkarpacki Regionalny Portal Turystyczny
Partner wydarzenia – Grupa LOTOS S.A.

Współorganizatorzy:

Starostwo Powiatowe w Jaśle
Dom Pomocy Społecznej w Foluszu
Powiatowy Ośrodek Edukacji Nauczycieli w Jaśle

Arboretum i Zakład Fizjografii w Bolestraszycach

(MDK)

SŁOWA KLUCZOWE