Informacje

Na Ogródku Jordanowski powstaje nowoczesny kompleks boisk sportowych

Z Orlika od kilku miesięcy korzystają już mieszkańcy Kołaczyc. Fot. Damian Palar
Z "Orlika" od kilku miesięcy korzystają już mieszkańcy Kołaczyc.
Fot. Damian Palar

Na terenie Ogródka Jordanowskiego trwają intensywne prace przy budowie kompleksu boisk sportowych w ramach rządowego programu „Orlik 2012”. Nowoczesny obiekt zastąpi istniejące od ponad ćwierć wieku betonowe boisko do piłki nożnej i koszykówki, sąsiadujące z budynkiem Młodzieżowego Domu Kultury i kortami tenisowymi. Zakończenie inwestycji planowane jest na listopad 2009 roku.

Miasto Jasło jest jednym z beneficjentów programu Ministerstwa Sportu i Turystyki RP pod nazwą „Moje boisko – Orlik 2012”. Założeniem programu jest budowa nowoczesnych obiektów infrastruktury sportowej, która umożliwi jasielskiej młodzieży aktywne spędzanie czasu. Budowa kompleksu obejmuje: boisko piłkarskie o nawierzchni z trawy syntetycznej o wymiarach 30×62 metry, boisko wielofunkcyjne o nawierzchni poliuretanowej o wymiarach 19,1×32,1 metrów oraz budynek szatniowo-sanitarny. Ponadto cały teren będzie ogrodzony siatką oraz oświetlony.

Dzięki realizacji inwestycji nastąpi zwiększenie dostępności dla młodzieży i pozostałych mieszkańców Jasła do infrastruktury sportowej o odpowiednim standardzie. Zamontowanie profesjonalnego oświetlenia sprawi, że korzystanie z obiektu możliwe będzie do późnych godzin wieczornych. Stworzy to lepsze warunki przeprowadzania zajęć sportowych, co przełoży się na podniesienie ich atrakcyjności. Warto podkreślić, iż z wybudowanego kompleksu sportowego będą korzystać również dzieci i młodzież z jasielskich szkół w ramach zajęć z wychowania fizycznego. – mówi Henryk Rak, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Jasła.

Cała inwestycja pochłonie ponad milion złotych, z czego po 333 tysiące złotych to dotacja z Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego. Pozostałą kwotę miasto będzie musiało pokryć z własnego budżetu.

(dapa)

SŁOWA KLUCZOWE