Sport | rekreacja | turystyka

Za tydzień do Jasła zjadą się miłośnicy Hondy

W ostatnią niedzielę września (27 bm.) odbędzie się II Jasielski Zlot Hondy, nad którym patronat objął klub „Honda Podkarpacie”. Organizatorzy imprezy spodziewają się, że na zakończenie sezonu przyjedzie do Jasła ponad siedemdziesiąt samochodów z charakterystycznym znaczkiem z dużą literką „H” wpisaną w kwadrat o zaokrąglonych bokach. Oprócz prezentacji różnych modeli tych pojazdów, przewidziano również wspólne grillowanie.

W czerwcu ubiegłego roku zlot przyciągnął do Jasła ponad stu właścicieli pojazdów rodem z Japonii. Swój udział w tegorocznej edycji imprezy zapowiedzieli już miłośnicy Hondy z Małopolski i Podkarpacia. Na boisku przy ulicy Szkolnej (między Zespołem Szkół Budowlanych, a popularnym „Chemikiem”), będzie można obejrzeć zarówno starsze, jak i współczesne modele tego samochodu.

Robimy to, żeby połączyć ludzi i pokazać się w naszym mieście po to, żeby widzieli, że nie tylko jest jazda po mieście i piszczenie, ale też dbanie o samochód, jego użytkowanie, wymiana części, tuning, interesowanie się też historią i marką Hondy, co można zrobić z samochodem. Po pracy mamy jakieś zajęcie, hobby. Spotykamy się też w innych miastach i spędzamy wspólnie czas. Mamy wspólnych znajomych, zainteresowania. Przede wszystkim o to nam chodzi. – mówi Damian Faryj, organizator Zlotu.

Mieszkańcy Jasła i okolic będą mogli zobaczyć pojazdy z bliska, posiedzieć za kierownicą, zapoznać się z budową silników, dowiedzieć się na czym polega tuning, jak dobrać odpowiednie ogumienie do pojazdu. Organizatorzy przewidują również przejazd wszystkich uczestników zlotu przez miasto w eskorcie Policji, a przez cały dzień wspólne grillowanie i wymianę doświadczeń pomiędzy właścicielami samochodów marki Honda.

II Jasielski Zlot Hondy odbędzie się pod patronatem medialnym portalu regionalnego terazJaslo.pl. Start 27 września (niedziela) o godzinie 14:00. Regulamin imprezy dostępny na forum: www.honda-podkarpacie.pl.

Dla portalu terazJaslo.pl mówi Damian Faryj, organizator Zlotu (posłuchaj)

(dapa)

SŁOWA KLUCZOWE