Na drogach

Znamy szczegóły wczorajszego wypadku motocyklisty

Fot. Damian Palar
Fot. Damian Palar

Wiemy już, jaki był prawdopodobny przebieg wczorajszego wypadku, do którego doszło około godziny 21 na ulicy świętego Jana z Dukli. W stanie ciężkim trafił do jasielskiego szpitala motocyklista, który zderzył się czołowo z jadącą z naprzeciwka „osobówką”. Obrażeń ciała doznała również kierująca pojazdem 29-letnia mieszkanka gminy Jasło. Wypadek spowodował blisko dwie godzinnne utrudnienia w ruchu na drodze wojewódzkiej nr 992.

Policjanci pracujący na miejscu wypadku ustalili, że jadący od strony Żółkowa w kierunku Jasła, motocykl marki Suzuki, na ostrym łuku drogi zjechał nagle na przeciwległy pas ruchu, zderzając się z jadącym z naprzeciwka samochodem osobowym marki Daewoo Matiz, kierowanym przez mieszkankę gminy Jasło. W wyniku wypadku kierująca samochodem 29-letnia Sylwia M. doznała obrażeń ciała w postaci wstrząśnienia mózgu oraz ogólnych potłuczeń. Natomiast 21-letni motocyklista, mieszkaniec gminy Jasło, doznał obrażeń ciała w postaci złamania kości twarzoczaszki, pęknięcia kości prawego uda oraz otwartego złamania podudzia.

Obydwoje pozostali na leczeniu szpitalnym. Kierującą samochodem przebadano na urządzeniu kontrolno-pomiarowym, w wyniku czego stwierdzono, że w chwili wypadku była trzeźwa. Natomiast motocykliście pobrano krew do badań na zawartość alkoholu. – mówi nadkom. Zbigniew Mijal, zastępca Naczelnika Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego KPP w Jaśle.

Dla Portalu terazJaslo.pl mówi nadkom. Zbigniew Mijal (posłuchaj)

Wobec sprawcy wypadku toczy się do chwili obecnej postępowanie w sprawie spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Zdarzenie miało miejsce 24 czerwca br. w Dębowcu. Wówczas 21-letni Wojciech P. jadąc motorem Suzuki potrącił przechodzącego przez przejście dla pieszych starszego mężczyznę, który pomimo szybkiej pomocy medycznej zmarł w szpitalu.

Zobacz również:
[16.09.2009] – „Motocyklista w stanie ciężkim trafił do szpitala po wypadku na ulicy św. Jana z Dukli”

(dapa)

SŁOWA KLUCZOWE