Informacje

Jasielscy turyści modlili się o rychłą beatyfikację Jana Pawła II

W minioną niedzielę (18 października) na szczycie Magury Wątkowskiej w Beskidzie Niskim grupa blisko czterdziestu jasielskich turystów modliła się o rychłą beatyfikację Jana Pawła II. Msza święta, pod przewodnictwem diecezjalnego duszpasterza turystów księdza Józefa Obłoja oraz księdza Stanisława Szczepanika (parafia pw. św. Stanisława BM w Jaśle), odbyła się pod obeliskiem upamiętniającym wędrówki Ojca Świętego po beskidzkich szlakach.

Turyści dotarli na szczyt Magury Wątkowskiej (846 m n.p.m.) korzystając z zielonego szlaku turystycznego biegnącego z Folusza. Wędrówka w tym dniu była bardzo trudna ze względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne.

Wędrówka tego dnia była wyjątkowo trudna z uwagi na zalegający na szlaku mokry śnieg oraz przeszkody w postaci połamanych drzew – wynik ostatniej śnieżycy. Dodatkowym utrudnieniem w czasie mszy, oprócz zimna, był spadający z drzew mokry śnieg. – mówi Józef Kaczor, prezes Zarządu Oddziału PTTK w Jaśle.

Po mszy świętej miała miejsce niezwykła uroczystość. Podkarpacki Wicekurator Oświaty Antoni Wydro odznaczył księdza Józefa Obłoja Medalem Komisji Edukacji Narodowej, przyznanym za całokształt pracy wychowawczej wśród młodzieży szkolnej i harcerzy w czasie pełnienia posługi kapłańskiej jako katecheta w jasielskiej Farze (w latach 1992-2006). Obecnie ksiądz Józef jest proboszczem parafii w Desznicy (gmina Nowy Żmigród).

Niedzielna uroczystość zakończyła się wspólnym ogniskiem w Parku Rekreacji i Edukacji Ekologicznej w Foluszu.

Organizatorami spotkania byli: Diecezjalne Duszpasterstwo Turystów oraz Zarząd Oddziału Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego w Jaśle.

SERWIS FOTO:

(dapa)

SŁOWA KLUCZOWE