Informacje

Chcą pokazać prawdę o aborcji

Jedna z prezentowanych fotografii. Fot. Damian Palar / terazJaslo.pl
Jedna z prezentowanych fotografii.
Fot. Damian Palar / terazJaslo.pl

Do końca przyszłego tygodnia obok kościoła OO. Franciszkanów można będzie zobaczyć szokującą wystawę, na której prezentowane są wstrząsające fotografie przedstawiające fragmenty nienarodzonych ludzkich płodów. Organizatorom ekspozycji przyświeca jeden cel – dotarcie do jak największej ilości osób i pokazanie prawdy o okrucieństwie aborcji.

W Jaśle prezentowane jest dziesięć plansz, na których przedstawiono zakrwawione fragmenty płodów, które zostały poddane aborcji w różnym okresie rozwoju. Obok, zdjęcia ludzkich zwłok – ofiar czystek etnicznych w byłej Jugosławii. Na jednej z plansz organizatorzy wystawy dramatycznie ukazują, co można zrobić z niechcianym dzieckiem (otoczyć opieką, oddać do adopcji czy wyrzucić do kosza?). Emocje budzi też jedno ze zdjęć, na którym przedstawiono martwy płód, poddany aborcji w 11 tygodniu życia.

Ta wystawa jest bardzo drastyczna. Odczucia są straszne, zdjęcia jak z horroru. – mówi Ernest Czupa, mieszkaniec Jasła. – Myślę, że to nie jest potrzebne dla tego miasta. Nie powinno to być pokazywane w miejscu publicznym, tylko w jakimś zamkniętym typu JDK, czy innym. – dodaje.

Zdania na temat tego, czy ta wystawa powinna być eksponowana w centrum miasta, gdzie codziennie przechodzą tędy setki mieszkańców, w tym małe dzieci, są podzielone. Jednym nie przeszkadza taki widok, natomiast inni nie mogą przejść obok rzucających się w oczy dużych fotografii obojętnie, zatrzymują się i komentują.

Są małe dzieci i trzeba je ratować. Serce się kraje. – uważa Stanisława Kręcisz, jedna z oglądających wystawę.

Każda fotografia opatrzona jest komentarzem, który ma pokazywać przypadkowym widzom dramat związany z zabiegiem aborcji.

Aborcja to działania przeciwko piątemu przykazaniu, przeciwko przykazaniu miłości, przeciwko nauce Chrystusa i wszystkim zasadom etycznym i moralnym. Jestem zdecydowanym przeciwnikiem aborcji i nie dopuszczam w tej kwestii kompromisów. Jest wiele rodzin, które chętnie przyjmą i wychowają dziecko. – mówi Adam Kmiecik, starosta jasielski.

Niestety nie udało nam się uzyskać komentarza na ten temat od jasielskich OO. Franciszkanów, którzy wyrazili zgodę na umieszczenie wystawy na swoim terenie.

Organizatorem wystawy „Wybierz życie” jest rzeszowskie stowarzyszenie „Kontra in vitro”. Z Jasła trafi do Dębicy, a następnie do kolejnych miast na Podkarpaciu.

(dapa)

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Chcą pokazać prawdę o aborcji”

  1. Bardzo dobry artykuł, uważam, że i tak jest mniej stronniczy niż na jaslo4u. Szkoda, że trzeba ludziom w taki sposób pokazywać prawdę o aborcji. Widać, że terazjaslo.pl to serwis na poziomie, gratulacje panie Damianie.