Informacje

W Gamracie oddano nowoczesną linię do produkcji wykładzin podłogowych

W jasielskim Gamracie oddano dzisiaj do użytku jedną z najnowocześniejszych na obecnym rynku prasę dwutaśmową, przeznaczoną do produkcji wykładzin podłogowych. Spółka podpisała również umowę o współpracy z jej niemieckim producentem – firmą Hymmen. Partnerstwo będzie dotyczyło wymiany doświadczeń w zakresie nowych rozwiązań technicznych oraz możliwości obniżenia kosztów eksploatacji urządzenia.

Andrzej Czajka, prezes Zarządu Gamrat S.A. Fot. archiwum terazJaslo.pl
Andrzej Czajka, prezes Zarządu Gamrat S.A.
nie kryje zadowolenia z nowej inwestycji.
Fot. archiwum terazJaslo.pl

Współpraca obu firm nawiązała się na początku 2005 roku. Po wielu turach negocjacji, w lutym 2006 roku podpisano umowę dotyczącą dostawy prasy dwutaśmowej. Podczas realizacji inwestycji, przez cały czas rozwijano koncepcję wykonania urządzenia, poprzez dobudowanie szeregu dodatkowych urządzeń wspomagających. Dzięki temu, na obecną chwilę jest to najnowocześniejsza prasa wysokiego zgniotu na świecie.

Obecnie rynek obiektowych wykładzin podłogowych jest zdominowany przez wykładziny produkowane metodą prasowania. Ma na to wpływ wysoka jakość tych wykładzin, ich bardzo dobre własności użytkowe, a także specyfikacja produkcji, pozwalająca na uzyskanie produktu o bardzo różnorodnym wzornictwie i kolorystyce. – informuje Andrzej Czajka, prezes Gamrat S.A.

Uruchomienie produkcji wykładzin prasowanych w Gamrat S.A. umożliwia dostosowanie oferty wykładzin do standardów funkcjonujących na rynku i zaspokajających potrzeby oraz oczekiwania klientów.

Gamrat zamierza w dalszym ciągu pracować nad podnoszeniem jakości wykładzin i membran izolacyjnych produkowanych na prasie dwutaśmowej zakupionej od Hymmen. Ważny jest tu również udział firmy, która jako projektant i producent urządzenia udostępni posiadane informacje i rozwiązania techniczne oraz będzie służyć doradztwem w realizacji modernizacji urządzenia i osiągnięcia zadań zaplanowanych przez Gamrat, dotyczących prasy. – dodaje Andrzej Czajka.

Gamrat i Hymmen podpisały dzisiaj wspólny „Program Rozwoju”, w którym spółki zadeklarowały chęć wzajemnej współpracy ukierunkowanej na dalszy rozwój obu firm. Tak daleko idąca współpraca między producentem wyrobów gotowych, a dostawcą urządzenia jest ewenementem w skali światowej.

(dapa)

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “W Gamracie oddano nowoczesną linię do produkcji wykładzin podłogowych”

  1. W pierwszej kolejności zakupic nowe maszyny, odremontowac cały zakład za „państwowe” pienążki, a potem sprzedac najlepiej zagranicznej spółce za parę złotych.A może jeszcze kuty płot dookoła GAMRATU ?? A ile będzie kosztowała „wizyta” przyszłych właścicieli ?? Czy ktoś odpowie ??