Sport | rekreacja | turystyka

Wyniki III Amatorskich Mistrzostw Polski w Pływaniu

Już po raz siódmy gościliśmy w Jaśle najlepszych amatorów pływania z całej Polski. Ponad dwieście osób wystartowało na krytej pływalni Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w zawodach pływackich pod patronatem stowarzyszenia „Family CUP”. Impreza miała jednocześnie charakter III Amatorskich Mistrzostw Polski w Pływaniu.

Kryta Pływalnia w Jaśle. Fot. Damian Palar / terazJaslo.pl
Kryta Pływalnia w Jaśle.
Fot. Damian Palar / terazJaslo.pl

Aby wziąć udział w dzisiejszych zawodach, niektóre rodziny pokonały wiele kilometrów, żeby przyjechać ze swoich rodzinnych miejscowości do naszego miasta. Gościliśmy między innymi rodzinę z Pisza na Mazurach. Dopisali też zawodnicy z Ostrowca Świętokrzyskiego, Skawiny, Opola, Krakowa, Niemodlina oraz z pobliskich miejscowości takich, jak: Krosno, Strzyżów, Gorlice, Rymanów Zdrój, Jedlicze, Święcany, Osiek Jasielski, Umieszcz, Warzyce, Osobnica, Przeczyca, Moderówka, Dębowiec, Lublica czy Wapienne. Największą grupę stanowili jednak sportowcy z Jasła, czyli gospodarze mistrzostw.

Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że już po raz kolejny ludzie przyjeżdżają do nas, cieszą się tym pływaniem. Jednocześnie zachęcamy tą imprezą do korzystania z pływalni, do uczenia się pływania i taka forma tej imprezy ma zachęcić wszystkich, nie tylko dzieci ale również i dorosłych: rodziców, babcie, dziadków do tego, żeby wspólnie bawić się. – mówi Damian Ciborowski, prezes Klubu Sportowego SPEED Jasło, organizator zawodów.

Wyniki Mistrzostw:
Klasyfikacja indywidualna
(kliknij, aby pobrać)

Sportowcy wystartowali w jedenastu konkurencjach indywidualnych (oddzielna klasyfikacja dla kobiet i mężczyzn) oraz konkurencji rodzinnej. Dzieci do lat sześciu miały do pokonania dystans 12,5 metra na brodziku, natomiast pozostałe osoby dystans 25 metrów na basenie głównym. W sztafecie rodzinnej, której stanowiły 3 lub 4 osoby, pływacy mieli do pokonania dystans 4×25 metrów stylem dowolnym, przy czym, jeżeli w danej rodzinie startowały trzy osoby, to jeden zawodnik płynął dwukrotnie. W sumie w zawodach wystartowało 27 rodzin.

W sztafecie wygrała rodzina Radwańskich z Jasła. Pobiła zeszłoroczny rekord o sekundę, także jesteśmy z tego powodu bardzo zadowoleni. Jest bardzo dużo dobrych wyników indywidualnych dzieci. Wiem już na pewno, że będą miały one trzy pierwsze miejsca z całej Polski. Chciałbym przypomnieć, że taka impreza odbywa się w szesnastu miastach w Polsce, natomiast w Jaśle jest finał. Wszystkie najlepsze rodziny przyjeżdżają tutaj, można się porównać z wynikami z innych miast, także mamy nadzieję, że znowu w przyszłym roku ta impreza będzie w Jaśle. – podkreśla Damian Ciborowski.

Prezes klubu SPEED Jasło dodaje również, że możemy być dumni z jasielskiej publiczności, która licznie dopisała na widowni i mocno dopingowała wszystkich sportowców-amatorów, którzy przyjechali na naszą krytą pływalnię, by wystartować w zawodach.

Dzisiaj wyjątkowo mieliśmy bardzo dużo kibiców. Były pełne trybuny, były oklaski i dla tych ostatnich, i dla tych najlepszych. Także bardzo miła atmosfera. Chciałem podziękować wszystkim opiekunom, rodzicom, trenerom, nauczycielom, którzy chętnie przyszli w niedzielę dopingować. Gdyby nie rodzice, babcie, dziadkowie to nie byłoby tutaj w ogóle żadnych osób. Taki przykład, wystartowało dzisiaj kilka babć, kilku dziadków i atmosfera tej imprezy była bardzo fajna. – dodaje Damian Ciborowski.

Najmłodszą uczestniczką imprezy była dwuletnia Zuzanna Ciborowska z Pisza, natomiast najstarszą 66-letnia Maria Mruk z Jasła.

Każda rodzina i zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymali pamiątkowe puchary i koszulki z logo mistrzostw, natomiast wszystkie dzieci, które ukończyły swoje konkurencje, zdobyły medale. Wśród pozostałych uczestników rozlosowano cenne nagrody, które ufundowali organizatorzy i sponsorzy: Urząd Miasta w Jaśle, Starostwo Powiatowe w Jaśle, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Klub Sportowy SPEED Jasło, Szkoła Podstawowa nr 2, Szkoła Podstawowa nr 6, Huta Szkła w Jaśle, Gazownia Jasielska, Sklep Margos AGD.

(dapa)

One Comment

Back to top button