Na drogach

Drogowy dramat na Krakowskiej: trzy osoby zginęły w zderzeniu dwóch aut

Trzy osoby w wieku 21, 23 i 54 lat zginęły w wyniku zderzenia dwóch samochodów osobwych: Toyoty Cariny i Fiata Palio Weekend. Do dramatu doszło przed godziną 14 na ulicy Krakowskiej w Jaśle. Przez ponad dwie godziny ruch na krajowej „73” był całkowicie zablokowany.

Dla portalu terazJaslo.pl mówi:
Jacek Krzyżak, KPP w Jaśle
(kliknij, aby posłuchać)

Toyota Carina jechała od strony Pilzna w kierunku Jasła. W momencie pokonywania ostrego zakrętu, samochód kierowany przez 23-letniego Dawida Ł., mieszkańca Wiśniowej (powiat strzyżowski) zjechał nagle na przeciwległy pas ruchu, zderzając się czołowo z jadącym prawidłowo samochodem Fiat Palio Weekend. Pojazdem podróżowała rodzina: córka, matka i ojciec. Siła uderzenia była tak duża, że toyota dachowała w przydrożnym rowie. Pomimo szybkiej akcji ratunkowej, wypadku nie przeżył kierowca toyoty oraz siedzący obok niego 21-letni Krzysztof C., mieszkaniec Pobiedna (powiat sanocki). Z relacji świadków wynika, że obydwoje jechali na zajęcia do Podkarpackiej Szkoły Wyższej w Jaśle.

Śmierć na miejscu poniosła również pasażerka fiata, 54-letnia mieszkanka Gorlic Bogumiła P. Zespoły ratownictwa medycznego zabrały do jasielskiego szpitala kobietę, która kierowała „osobówką” oraz siedzącego obok niej pasażera. Obrażenia, których doznali w wyniku wypadku, nie zagrażają ich zdrowiu.

W chwili obecnej trwają czynności grupy dochodzeniowo-śledczej, które mają wyjaśnić co było przyczyną tego zdarzenia. – mówi asp. sztab. Jacek Krzyżak, Naczelnik Wydziału Wspomagającego KPP w Jaśle.

Przed godziną ruch na drodze krajowej nr 73 został całkowicie odblokowany.

FOTOPRZESTROGA:

(dapa)

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Drogowy dramat na Krakowskiej: trzy osoby zginęły w zderzeniu dwóch aut”