Informacje

Firma Gamrat S.A. przyjazna najmłodszym dzieciom

Miłą niespodziankę mikołajkową sprawiła trzydziestoosobowej grupie dzieci ze świetlicy działającej przy kościele OO. Franciszkanów firma Gamrat. Najmłodsi mieli okazję przyjrzeć się jak wygląda produkcja w jednym z największych zakładów przemysłowych w mieście, a na zakończenie wizyty czekała na nich miła niespodzianka w postaci drobnych mikołajkowych upominków.

Dzieci z wizytą w jasielskim Gamracie. Fot. Damian Palar / terazJaslo.pl
Dzieci z wizytą w jasielskim Gamracie.
Fot. Damian Palar / terazJaslo.pl

Podopieczni świetlicy „Radosna przystań” przy parafii OO. Franciszkanów, wraz ze swoimi opiekunami i ojcem gwardianem Krzysztofem Koziołem, mieli okazję zwiedzić dwa zakłady produkcyjne: wykładzin oraz profili i rur. Po firmie oprowadzał ich Andrzej Czajka, prezes zarządu ZTS Gamrat S.A., który pokazywał dzieciom jak na co dzień wygląda praca, jakim sprzętem dysponuje firma oraz jakie produkty schodzą z taśmy produkcyjnej, a następnie są wysyłane w świat.

Myślę, że dzieci mile i przyjemnie ten czas spędziły, a przy okazji czegoś się na pewno dowiedziały, czego do tej pory niestety nie wiedziały. Myślę, że dużo fachowej wiedzy podczas tego spotkania nabyły. – podkreśla Andrzej Czajka.

Dzieciaki zobaczyły również gabinet prezesa, a w nim międzynarodowe certyfikaty potwierdzające światową jakość produktów firmy, zdjęcia zakładu z lotu ptaka czy zdjęcia siatkarzy Resovii Rzeszów, którego jasielski Gamrat jest jednym z głównych sponsorów. Największą radość sprawiło im jednak pozowanie do zdjęć wykonywanych przez naszego fotoreportera w fotelu, gdzie na co dzień zasiada prezes Czajka.

Miłym akcentem dzisiejszej wizyty było wręczenie odznaczeń „Przyjaciel Dziecka”, przyznanych przez jasielski oddział Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Do grona wyróżnionych w latach wcześniejszych obecnych na spotkaniu Andrzeja Czajki i dyrektora ds. handlowych Janusza Raka, dołączyły dwie panie: Maria Zielińska – kierownik Działu Kadr oraz Urszula Ogrodnik – kierownik Działu Promocji i Reklamy.

Miano przyjaciół dzieci należy się wielu osobom. Towarzystwo Przyjaciół Dzieci honoruje za pracę społeczną dla dobra dzieci, ludzi dobrego serca z różnych środowisk. W Gamracie znaleźliśmy takie bratnie dusze. – mówi Zbigniew Dranka, prezes TPD w Jaśle.

Święty Mikołaj, w „zmowie” z prezesem firmy, przygotował dla dzieciaków miłą niespodziankę w postaci drobnych upominków. Natomiast Towarzystwo Przyjaciół Dzieci wzbogaciło się o niezbędny sprzęt bardzo przydatny w pracy merytorycznej i biurowej, a mianowicie laptopa.

Myślę, że te prezenty będą takim miłym akcentem tej wizyty i na długo zostaną w pamięci tych dzieci. – dodaje Andrzej Czajka.

Świetlica przy parafii Ojców Franciszkanów, której podopieczni odwiedzili Gamrat, działa od połowy listopada br. Prowadzi szereg działań mających na celu aktywizację najmłodszych dzieci poprzez organizowanie im wolnego czasu. W realizacji tych zajęć pomagają wolontariusze.

Zapraszamy do świetlicy dzieci w wieku od 10 do 16 lat. Będziemy organizować wycieczki, różne dodatkowe zajęcia: taniec współczesny, zajęcia plastyczne, zajęcia kulinarne. Zapraszamy wszystkich chętnych bardzo serdecznie. Chcemy zorganizować czas wolny dzieciom, którym rodzice nie są w stanie zapewnić ciekawie spędzonego czasu. – mówi Joanna Dacyl, kierowniczka świetlicy „Radosna przystań”.

SERWIS FOTO:

(dapa)

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Firma Gamrat S.A. przyjazna najmłodszym dzieciom”

 1. Miłym Paniom Iwonie i Jadwidze życzę radosnego oczekiwania na Godne Święta i Nowy Rok, dziekując za ciepłe słowa skierowane dla mnie w te grudniowe, mroźne dni.TPD, którym kieruję fetuje właśnie 90 lecie powstania, a zatem – także w tym portalu, wiele informacji o naszej organizacji. Poza tym jestem gotów zaspokoić ciekawość zainteresowanych w osobistej rozmowie.Kontakt zdranka@karpaty.pl.
  Z uszanowaniem odnoszę się do przedsięwzięcia, jakie zrealizował Pan Andrzej Czajka,Prezes „Gamratu”, kiedyś także Prezes TPD w Jaśle.W miłym zespole przyjmującym nas w Gamracie była Pani Ursula Ogrodnik , dobrze kojarzona z Domem Kultury „Chemik”. Pozdrawiam! Zbigniew Dranka

 2. To jest niesamowite, że temu człowiekowi nadal się chce takie „pozytywne zamieszanie” robić. Panie Zbyszku, nie znam Pana osobiście. Ale tyle dobrego słyszałam o Panu. Byłam rok temu w przedszkolu nr. 10 jak wręczaliście odznaki przyjaciół dzieci na pikniku. Teraz również widzę, ze nadal coś się wokół tego kręci. Więcej i więcej dobrych dla dzieci ludzi życzę. Sukcesów wszelkich. Cieszę się także z tego, ze firma GAMRAT pamięta o dzieciaczkach.

 3. Bardzo fajna inicjatywa.
  Chciałam zapytać czy Pani Ogrodnik, to ta sama, która kiedys prowadziła zajęcia w domu „Chemik” na Ducala.
  Bardzo miło wspominam moje młodzieńcze lata tam spędzone na zabawach z róznych okazji.
  Bardzo serdecznie gratuluję wyróźnionym i prezesowi Czajce, za fajny pomysł.
  Chciałam dopytac jeszcze, czy gdzieś można poczytać więcej o tym Towarzystwie Przyjaciół Dzieci z oddziałem w Jaśle