Kultura | rozrywka | edukacja

I miejsce za Tydzień Bibliotek

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle została po raz kolejny nagrodzona za swoją działalność kulturalno – edukacyjną.

Fot. archiwum MBP w Jaśle
Fot. archiwum MBP w Jaśle

Dyrektor Małgorzata Piekarska odebrała statuetkę przyznaną MBP za zajęcie I miejsca w Konkursie na najlepiej zorganizowany Tydzień Bibliotek 2009 w województwie podkarpackim. Wysoko oceniono różnorodność i innowacyjność działań kierowanych do różnych odbiorców w tym: spotkania autorskie oraz klubów podróżników i książki, warsztaty, promocje, prezentacje multimedialne, konkursy, edukację czytelniczą. Kolejne miejsca zajęły Krośnieńska Biblioteka Publiczna i Miejska Biblioteka Publiczna w Kolbuszowej.

Współpraca z Kołem Terenowym i Oddziałem Związku Sybiraków została uhonorowana przez Zarząd Główny w Warszawie, który przyznał dyrektorowi Małgorzacie Piekarskiej Odznakę Honorową Sybiraka.

Doceniona została działalność Dyskusyjnych Klubów Książki prowadzonych przez Krystynę Ziembę i Martę Gąsiorowską. W czasie spotkania podsumowującego działalność w 2009 r. w województwie podkarpackim K. Ziemba odebrała dla DKK w Jaśle nagrodę w postaci cyfrowego aparatu fotograficznego.

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “I miejsce za Tydzień Bibliotek”

  1. Gratuluję Pani Małgosi.
    Pani Małgosiu, nawet jeśli Pani burmistrz nie da Pani nagrody to i tak widzimy to i doceniamy co robi biblioteka. Pewnie wszystkie instytucję pozazdrościć mogą tak prężnie działających ludzi i informacji wysyłanych do wszystkich bez wgledu czy portal jednego radnego, drugiego, czy Urzedu