Informacje

Kołaczyce hucznie powitają nowy rok i przywrócenie miejscowości praw miejskich

Trójmiejski zespół Leszcze, którego wokalista Maciej Miecznikowski jest jednym z najbardziej rozpoznawanych muzyków w polskim show biznesie, będzie gwiazdą tegorocznego sylwestra w Kołaczycach. Dla mieszkańców gminy powitanie nowego roku będzie miało wyjątkowy charakter, ponieważ z dniem pierwszego stycznia, po ponad siedemdziesięciu latach, miejscowość odzyskuje prawa miejskie.

Małgorzata Salacha jeszcze przez dwa tygodnie będzie wójtem. Fot. Daniel Baron / terazJaslo.pl
Małgorzata Salacha jeszcze przez dwa
tygodnie będzie wójtem.
Fot. Daniel Baron / terazJaslo.pl

Impreza sylwestrowa na kołaczyckim rynku rozpocznie się już od godziny 20. Jako pierwszy na scenie pojawi się zespół coverowy, który wykona przeróbki największych polskich i zagranicznych hitów. Występy będą przeplatane różnego rodzaju konkursami dla mieszkańców. O godzinie 22:20 przed publicznością pojawi się gwiazda wieczoru, czyli zespół Leszcze. Przed wybiciem północy władze miasta złożą życzenia noworoczne mieszkańcom gminy oraz okolicznych miejscowości. Potem na niebie rozbłysną się sztuczne ognie. Zabawa dyskotekowa na świeżym powietrzu ma potrwać do późnych godzin nocnych.

Mam nadzieję, że w tym dniu będziemy gościć jak najwięcej osób, nie tylko mieszkańców gminy, ale powiatu. Zapraszam serdecznie. – mówi Małgorzata Salacha, wójt gminy Kołaczyce.

Nie zabraknie też akcentu związanego z przywróceniem miejscowości praw miejskich. Choć symboliczne nadanie aktu odbędzie się podczas uroczystej sesji Rady Miejskiej w dniu 23 stycznia, to podczas sylwestra planowane jest odczytanie urywku rozporządzenia prezesa Rady Ministrów z dnia 28 lipca 2009 roku oraz krótkiego przypomnienia historii starań o przywrócenie Kołaczycom praw miejskich, które miejscowość utraciła w 1934 roku.

Pierwszego stycznia obudzimy się w tej samej miejscowości, wśród tych samych ludzi. Wielu mieszkańców, którzy pamiętają czasy miasta, bo są tacy, którzy urodzili się przed rokiem 1933, na pewno się ucieszą. Jest to dla nich związane z patriotyzmem lokalnym, z pewnymi marzeniami, wspomnieniami i bardzo mnie cieszy, że doczekali się tych czasów. – podkreśla Małgorzata Salacha.

Tegoroczna impreza plenerowa pod hasłem „Sylwester 2009/2010. Kołaczyce miastem” będzie kosztowała ponad 152 tysiące złotych. Przetarg na jej organizację wygrała prywatna agencja reklamowa z Kozienic (województwo mazowieckie).

(dapa)

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Kołaczyce hucznie powitają nowy rok i przywrócenie miejscowości praw miejskich”

  1. Rozumiem że w tych 152 tysiącach zmieścił się wystrój rynku- bo tak pięknie jest udekorowany -NORMALNIE MIASTO!

  2. jaka władza takie pomysły! A pani wójt pogratulować ŚWIĄTECZNEGO WYSTROJU KOŁACZYCKIEGO RYNKU!!!

  3. rok temu też byli leszcze w brzostku więc w kołczycach to samo
    nic nowego, zero jakiejś aktywności i samodzielności

  4. leszcze ? co za gwiazda !!!!
    zobaczymy co w 1 kolejności uchwali rada miasta znajac to towarzystwo wzajemnej adoracji to zacznie od siebie – wyjątkowo hermetyczny układ