Informacje

Zranił kolegę nożem

Policja zatrzymała 22-latka, który podczas libacji alkoholowej ranił kolegę nożem w szyję. Mężczyznę zatrzymano w policyjnym areszcie.

Fot. archiwum terazJaslo.pl
Fot. archiwum terazJaslo.pl

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Jaśle odebrał wczoraj telefoniczne zgłoszenie o zdarzeniu, do którego doszło około godz. 4. W jednym z bloków przy ulicy Mickiewicza młody człowiek został raniony nożem w szyję. Na miejsce natychmiast udała się grupa ekspertów policyjnych, która zatrzymała sprawcę tego czynu.

Funkcjonariusze ustalili, że dwaj mężczyźni w wieku 22 i 27 lat spożywali razem alkohol. W domu był także trzeci mężczyzna, brat starszego z nich, który w sąsiednim pokoju oglądał telewizję. Nagle usłyszał krzyk. Gdy wbiegł do kuchni zobaczył zakrwawionego brata. Wezwana na miejsce karetka natychmiast przewiozła ugodzonego nożem do szpitala. Mężczyzna doznał obrażeń w postaci rany ciętej szyi.

Sprawcę zabrano do jasielskiej komendy, gdzie został przebadany na zawartość alkoholu w organizmie. Badanie wykazało ponad 2 promile. 22-latka osadzono go w policyjnym areszcie. Za narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Postępowanie prowadzi Wydział Dochodzeniowo-Śledczy jasielskiej komendy.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Zranił kolegę nożem”