Informacje

Brawo Jaślanie! Znowu pokazaliście wielkie serca

W tym roku jasielski finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy był zorganizowany z nieco mniejszym rozmachem niż dotychczas. Pomimo tego, Jaślanie jak zwykle pokazali, że mają wielkie serca i nie jest im obojętny los chorych dzieci. Chętnie wrzucali pieniądze do skarbonek z charakterystycznym dla tej akcji charytatywnej czerwonym serduszkiem. Na obecną chwilę udało się zebrać ponad 28 tysięcy złotych.

Logo WOŚP

Osiemnasty finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już za nami. Przez cały dzień na ulicach Jasła, głównie przed kościołami i na najbardziej uczęszczanych przez ludzi ulicach, można było spotkać młodych wolontariuszy ze skarbonkami, którzy miłym uśmiechem zachęcali mieszkańców miasta do wsparcia największej akcji charytatywnej w Europie, której od początku „dyryguje” Jurek Owsiak. Zbierano także w okolicznych miejscowościach, m.in. Skołyszynie, Dębowcu i Kołaczycach.

Po zakończeniu zbiórki i przystąpieniu do liczenia pieniędzy w jasielskim sztabie akcji okazało się, że udało się uzbierać w tym roku ponad 28 tysięcy złotych. Kwotę uzupełniają środki pochodzące z licytacji gadżetów przekazanych przez zaprzyjaźnione z WOŚP lokalne firmy i przedsiębiorstwa. M.in. za 150 złotych „poszedł” album z autentycznymi podpisami wszystkich marszałków Sejmu Polskiego od 1989 roku.

Licytację poprzedził popołudniowy blok artystyczny, który po raz pierwszy w historii jasielskiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się na Ogródku Jordanowskim i w Młodzieżowym Domu Kultury. Na scenie wystąpili: zespół XILOW (Jasło), zespół Ganja Transformers (Tarnobrzeg), Jakub „Żmij” Zielina (Kraków), UDA (Kraków), DPD Slynd Jaszczep Marvel Bibuł&Bartox i DJ Noriz (Jasło). Nie zabrakło tradycyjnego światełka do nieba.

Sponsorami tegorocznego miejskiego finału akcji byli: ZTS Gamrat S.A., Jasielska Sieć Sklepów MPM, LOTOS Jasło, Budoplast, PSS Społem, Trafunek Dębowiec, Masarnia Dobrucowa, Masarnia Wrocanka oraz Młodzieżowy Dom Kultury.

(dapa)

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Brawo Jaślanie! Znowu pokazaliście wielkie serca”

  1. Ja bym się tak nie cieszył z hojności Jaślan. Dowiedzcie się ile zebrano np. w Dębicy czy innych miastach o podobnej liczbie mieszkańców !