Na drogach

Nowe pojazdy w podkarpackiej Policji: Jasło dostanie motocykl za 80 tysięcy

Tabor podkarpackiej Policji zasiliło dzisiaj trzydzieści sześć nowych pojazdów: osiem oznakowanych fordów mondeo w wersji kombi oraz pięć kolejnych radiowozów marki kia ceed. Nowością, którą będzie można zobaczyć na bezdrożach województwa będzie dziesięć quadów. Ponadto na wiosnę rozpocznie pracę trzynaście motocykli. Właśnie o jeden z takich pojazdów wzbogaci się również jasielska komenda.

Nowe pojazdy podkarpackiej Policji. Fot. KWP w Rzeszowie
Nowe pojazdy podkarpackich policjantów.
Fot. KWP w Rzeszowie

Policjanci zakupili nowy sprzęt dzięki środkom z Norweskiego Mechanizmu Finansowego. Trafi on głównie do jednostek, których jednym z celów jest zapewnienie bezpieczeństwa zewnętrznej granicy Unii Europejskiej. Łączna wartość całego zadania wynosi ponad 2,6 miliona złotych.

Za pieniądze z funduszu Norweskiego Mechanizmu Finansowego Policja wzmacnia wyposażenie techniczne jednostek województw granicznych na wschodzie i północy. Zadanie to jest realizowane w ramach partnerstwa z policją norweską na mocy Porozumienia między Komendantem Głównym Policji RP a Komisarzem Krajowej Policji Królestwa Norwegii zawartego w listopadzie 2007 roku. – informuje podkom. Paweł Międlar, rzecznik prasowy Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Policji.

Jasielska „drogówka” otrzyma na wiosnę jeden z ciężkich motocykli marki triumph tiger. Jednoślad ma ponad dwa metry długości i wyposażony jest w czterosuwowy silnik o mocy 115 koni mechanicznych oraz pojemności 1050 cm sześciennych. Dzięki temu może osiągać dobre wyniki na drodze. Jego prędkość maksymalna wynosi 220 km/h. Wartość takiego pojazdu wraz ze specjalnym kombinezonem dla kierującego wynosi 80 tysięcy złotych.

Pozostałe motocykle trafią do komend miejskich w Rzeszowie i Przemyślu oraz komend powiatowych w Dębicy, Jarosławiu i Lesku.

(dapa)

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Nowe pojazdy w podkarpackiej Policji: Jasło dostanie motocykl za 80 tysięcy”

  1. I na lato kilka rowerów oraz rolki dzielnym funkcjonariuszom i na szkolenie ich wysłać.