Na drogach

Tragiczny wypadek w Warzycach – dwie osoby nie żyją

Dziś rano na drodze krajowej K-28 w Warzycach doszło do tragicznego w skutkach wypadku. W wyniku zderzenia się osobowego volkswagena z ciężarowym manem zginęły dwie osoby. Policjanci pracują nad wyjaśniają okoliczności tej tragedii.

Wypadek w Warzycach. Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar

Wypadek w Warzycach. Fot. terazJaslo.pl / Daniel Baron

Pojazdy zabezpieczone na policyjnym parkingu.
Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar

Do zdarzenia doszło około godz. 4.30. Z ustaleń wstępnych wynika, że kierujący volkswagenem golfem, 20-letni mieszkaniec gminy Osiek Jasielski, jechał od Jasła w kierunku Krosna. W Warzycach na prostym odcinku drogi prawdopodobnie wpadł w poślizg, zjechał na przeciwnym pas ruchu i uderzył w ciężarowego mana.

W wyniku wypadku trzech mężczyzn podróżujących volkswagenem w ciężkim stanie trafiło do szpitala. Na skutek doznanych obrażeń 20-letni kierowca i 47-letni pasażer golfa zmarli, mimo próby ich reanimacji. Trzeci z mężczyzn, 26-letni mieszkaniec gminy Osiek Jasielski doznał urazu głowy i klatki piersiowej. Kierowca ciężarówki, 30-letni obywatel Rumunii nie odniósł obrażeń.

Policyjni specjaliści techniki kryminalistycznej przeprowadzili oględziny miejsca wypadku, ujawnili ślady mające związek ze zdarzeniem. Policjanci zabezpieczyli samochody, ustalili świadków, zbadali kierowcę mana na alkomacie. Wynik badania 0,00 promila. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Posterunek Policji w Jaśle.

Ośnieżone drogi powodują szczególne zagrożenie. Droga hamowania w takich warunkach jest zdecydowanie wydłużona, dlatego należy być bardzo przewidującym za kierownicą. Dostosujmy prędkość do panujących warunków atmosferycznych. Zachowajmy też większe niż zazwyczaj odstępy między jadącymi pojazdami.

Czytaj również:
[22.01.2010] – Policja podsumowuje: mniej wypadków, zabitych i rannych
[21.01.2010] – 34-latek zginął pod kołami samochodu

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Tragiczny wypadek w Warzycach – dwie osoby nie żyją”

  1. chyba to jak wyglada samochód mówi samo za siebie…….
    szkoda ze tak konczy sie ludzkie zycie

  2. To byli super ludzie, bardzo uczynni i życzliwi – WYRAZY WSPÓŁCZUCIA DLA RODZIN.
    Zgadzam sie z Robertem, że takie beznadziejne komentarze to mogą tylko być na …4u…

  3. dobrze ze chociaz na tym portalu nie ma durnych komentarzy. szanujcie to.
    bo jak czytam gdziekolwiek indziej to mi wstyd, to byli moi znajomi, świeć panie nad ich duszami