Kultura | rozrywka | edukacja

„Tajemnice Jarzębinki” – spektakl dla dzieci w Jasielskim Domu Kultury

Na spektakl edukacyjno-wychowawczy dla dzieci „Tajemnice Jarzębinki” zaprasza w pierwszym dniu ferii (poniedziałek 15 bm.) o godz. 17 Jasielski Dom Kultury. Wystąpią aktorzy z warszawskiego Teatru Banasiów.

To bajka, która bawiąc uczy, że prawa i zasady wpajane dzieciom przez dorosłych mają sens. Pokazuje, że cały nasz świat opiera się na jakichś zasadach, normach i wzorach dobrego postępowania, które ułatwiają życie.

Zapowiedź imprezy

W przepięknym ustroniu leśnym, wśród wiekowych dębów, dostojnych buków, strzelistych jodeł, mieszkają skrzaty: rozsądny Grabek, przekorny Świerczek i Jarzębinka, która uwielbia tajemnice. Gdzie idziesz Jarzębinko? Tajemnica. Kogo spotkałaś w lesie? Tajemnica. Wpuściłaś obcego do domu? Tajemnica.
Nadaremnie rozsądny Grabek tłumaczy, że dla własnego bezpieczeństwa powinna dzielić się swoimi tajemnicami z dorosłymi i bardziej doświadczonymi.

Świerczek spotkał w lesie Przekorka i od tego czasu wszystko robi na przekór. Bądź grzeczny Świerczku! A właśnie, że nie. Mów prawdę! A właśnie, że nie. Itd., itd., itd.

Zagajnik odwiedza Porządek. Znużony ciągłą walką z wężem Chaosem, w roztargnieniu, zostawia w lesie Księgę Wiedzy. Znajdują ją Świerczek i Jarzębinka, ale niszczą pod wpływem podszeptów złośliwego węża Chaosa. Jeśli nie uda się jej szybko odtworzyć, zginie Porządek, a światem będzie rządził Chaos.

Jak ta historia się zakończy? Trzeba przyjść i zobaczyć.

Bilet 10 zł.
autor: Wojciech Banaś
muzyka: Aleksander Musiałowski
producent: Agnieszka Banaś

(JDK)

SŁOWA KLUCZOWE