Kultura | rozrywka | edukacja

Europa: zamykamy klub. Powód: brak perspektyw w Jaśle

W piątek na scenie klubu muzycznego Europa zagości dziesięć kapel rockowych związanych z naszym miastem i jego najbliższymi okolicami. Dzień później na parkiecie po raz ostatni pojawią się klienci chcący się bawić w rytmach współczesnej muzyki rozrywkowej. Po siedemnastu latach istnienia na lokalnym rynku rozrywkowym jedyny w Jaśle klub muzyczny kończy swoją działalność.

Zapowiedź imprezy

Klub Europa to nieodzowny element jasielskiego rynku rozrywkowego. W każdy weekend parkiet wypełniał się klubowiczami, a koncerty muzycznych gwiazd zawsze przyciągały tutaj setki osób. W przeciągu kilkunastu lat występowali tu m.in. Skiba z „Big Cyc”, Robert Janowski (prowadzący program „Jaka to melodia”), Firma, Max Farenthide, Acid Drinkers, Totentanz, Molesta Ewenement, czy Farben Lehre. Nie brakowało tu miejsca również dla lokalnych kapel, jak: Maska, Krusher, czy Whiplash.

Po prawie siedemnastu latach istnienia na rynku, podjęliśmy decyzję o zamknięciu naszego klubu. Jednym z powodów to zubożenie naszego miasta, a co za tym idzie brak perspektyw na dalszy rozwój. Nosimy się z planami na zainwestowanie w podobne branże, ale już w większym mieście. Korzystając z okazji chciałbym podziękować wszystkim naszym stałym klientom, którzy byli z nami przez ten czas. – mówi Robert Podkulski, właściciel klubu muzycznego Europa w Jaśle.

W piątek wystąpi tu dziesięć kapel związanych z Jasłem i najbliższymi okolicami: Xilow, Magnificum, Virus, Tug Boat, Whiplash, Mindfield, Krusher, Elenium, Headache oraz Overlord. Ostatni z zespołów specjalnie wznowił swoją działalność tylko na ten jedyny koncert. Impreza rozpocznie się o godzinie 17. Dzień później odbędzie się pożegnalna impreza, połączona z walentynkami. Właściciele klubu zapowiadają na sobotę kilka niespodzianek. Dyskoteka startuje o godzinie 21.

Klub Europa zadebiutował imprezą sylwestrową 1993/1994. W okresie funkcjonowania kilkunastokrotnie wystrój wnętrza klubu przy ulicy Kościuszki zmieniał się wraz z panującymi na rynku trendami, co zapewniało wyjątkowy klimat imprez. Nad oprawą dyskotek czuwali w ostatnich latach rezydenci klubu: DJ Młody i DJ Marqus. W miejscu, gdzie przez siedemnaście lat istniał parkiet, prawdopodobnie pojawią się boksy sklepowe funkcjonującej w tym samym budynku galerii handlowej.

Daniel Baron, (dapa)
redakcja@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Europa: zamykamy klub. Powód: brak perspektyw w Jaśle”

  1. no to wszystkie okoliczne dzieci będą zawiedzione…… gdzież one chodzić będą gdzież…. może na szkolne dyskoteki