Informacje

Kontrakty szpitalne już podpisane! Na cały rok!

W rzeszowskim oddziale Narodowego Funduszu Zdrowia zakończyło się już spotkanie dyrekcji Funduszu z dyrektorami podkarpackich szpitali wojewódzkich i powiatowych, samorządowcami oraz przedstawicielami komitetu „Podkarpackiej Służbie Zdrowia”, na którym podpisano umowy na lecznictwo szpitalne na cały rok, a nie jak wcześniej zapowiadano tylko do końca czerwca br.

Fot. Damian Palar / terazJaslo.pl

W nowych kontraktach uwzględniono również informację, że wszystkie obietnice, które składała szefowa resortu zdrowia Ewa Kopacz, centrala Narodowego Funduszu Zdrowia oraz podkarpacki oddział Funduszu, zostaną spełnione.

Do umowy dołączono też aneksy, które w zapisie posiadają treści – że środki, które będą spływać z NFZ, będą mogły w większości być przeznaczone na leczenie szpitalne. Jeżeli nasze postulaty nie zostaną spełnione to rozpoczniemy działania zwrócone w stronę protestu łącznie z wypowiadaniem umów. – powiedział portalowi terazJaslo.pl Adam Kmiecik, starosta jasielski.

W dalszym ciągu ma funkcjonować komitet „Podkarpackiej Służbie Zdrowia”, w gremium którego zasiada m.in. starosta jasielski. Będzie monitorował na bieżąco sytuację w służbie zdrowia.

(dapa)

SŁOWA KLUCZOWE