Informacje

Samochód dla szpitala od PNiG Jasło

Szpital Specjalistyczny w Jaśle otrzymał od firmy Poszukiwania Nafty i Gazu Jasło Sp. z o.o. używany samochód Chrysler Grand Voyager. Samochód będzie służył celom administracyjnym.

Przekazanie samochodu. Fot. PNiG Jasło
Przekazanie samochodu dla szpitala.
Fot. archiwum PNiG Jasło

Dar od jasielskiej firmy został przekazany 5 lutego 2010 w siedzibie PNiG Jasło Sp. z o.o. przez Prezesa Zarządu – Jana Kruczaka. Odbierając kluczyki do samochodu Dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Jaśle, Zbigniew Betlej potwierdził, że nowy środek transportu będzie bardzo przydatny przede wszystkim w zakresie obsługi administracyjnej szpitala.

Nie jest to pierwszy pojazd przekazany jasielskiemu szpitalowi przez Poszukiwania Nafty i Gazu Jasło Sp. z o.o. W maju 2009 roku, w sytuacji awaryjnej dla funkcjonowania transportu szpitalnego, firma sfinansowała zakup karetki transportowej. Samochód przekazany w zeszyły piątek poszerzył zakres wsparcia udzielonego szpitalowi przez jasielskich wiertników.

Poszukiwania Nafty i Gazu Sp. z o.o. od wielu lat podejmują działania z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu, aktywnie wspierając inicjatywy społeczne, kulturalne i oświatowe. Szczególnie istotne dla Spółki jest zaangażowanie w projekty o dużym znaczeniu dla społeczności lokalnej – w tym m.in. wspieranie jasielskiego sportu (sponsoring JKS Czarnych 1910 Jasło oraz sekcji siatkówki MOSiR Jasło), instytucji i wydarzeń kulturalnych, szkół oraz instytucji ochrony zdrowia.

O firmie:

Poszukiwania Nafty i Gazu Jasło Sp. z o.o. to jedna z wiodących polskich firm wiertniczych, świadcząca swoje usługi nieprzerwanie od 1953 roku. W tym czasie firma wykonała tysiące otworów wiertniczych – wśród nich dwa najgłębsze w Polsce otwory badawcze (o głębokości 7.541m i 7.210m). Oprócz działalności na terenie Polski, Spółka od lat z powodzeniem realizuje projekty wiertnicze za granicą, w tym: w Libii, Niemczech, Rosji, na Słowacji i Ukrainie.

Przemysław Baciak
PNiG Jasło

SŁOWA KLUCZOWE