Informacje

Policjanci CBŚ zatrzymali poszukiwanego od 4 lat

Funkcjonariusze CBŚ wspierani przez policjantów wydziału kryminalnego zatrzymali wczoraj mężczyznę, który przez kilka lat ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. 34-latek zbiegł z zakładu karnego w Niemczech, gdzie odbywał karę pozbawienia wolności za handel narkotykami. W związku z popełnionymi wcześniej przestępstwami mężczyzna spędzi w więzieniu 11 lat, odpowie też za posiadanie narkotyków, które znaleziono u niego podczas przeszukania.

Zatrzymanie mężczyzny. Fot. POLICJA
Zatrzymanie mężczyzny.
Fot. POLICJA

W ubiegłym tygodniu policjanci ustalili, że w jednej z miejscowości powiatu jasielskiego przebywa ukrywający się mężczyzna. Funkcjonariusze CBŚ po dokładnych sprawdzeniach ustalili, że jest nim mieszkaniec województwa śląskiego od 2006 r. poszukiwany europejskim nakazem aresztowania. 34-letni mężczyzna zbiegł z zakładu karnego w Niemczech, gdzie odbywał karę pozbawienia wolności za handel amfetaminą.

Ponieważ policjanci mieli informacje, że mężczyzna może być niebezpieczny. Istniało podejrzenie, że podczas zatrzymania może próbować uciec lub stawiać czynny opór zdecydowano o użyciu specjalnych oddziałów CBŚ. Wczoraj rano funkcjonariusze weszli do jego domu. Podczas zatrzymania przy drzwiach wejściowych znaleziono siekierę i kij bejsbolowy. Mężczyzna miał też w domu psa obronnego rasy moskiewski-stróżujący (w Polsce ujęty w wykazie ras psów uznawanych za agresywne). Policjanci musieli odizolować zwierzę w jednym z pokoi. Podczas przeszukania funkcjonariusze znaleźli w domu mężczyzny 5 g amfetaminy i 30 g marihuany. Bezpośrednio po zatrzymaniu mężczyzna podawał policjantom fałszywe dane, jednak funkcjonariusze odnaleźli w domu jego prawdziwe dokumenty.

Policjanci ustalili, że mężczyzna kupił dom stojący na uboczu wsi oddalony od innych zabudowań. 34-latek bardzo rzadko opuszczał posesję. Nikogo nie wpuszczał do domu, zamontował w nim czujniki ruchu, najprawdopodobniej zamierzał również zainstalować tam monitoring.

Zatrzymany mężczyzna trafił do aresztu. W związku z wcześniej popełnionymi przestępstwami, za które był poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania pozostała mu do odbycia kara 11 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna odpowie również za posiadanie narkotyków, które znaleziono w jego domu. Tę sprawę prowadzą funkcjonariusze CBŚ pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Krośnie.

Mówi podkom. Paweł Międlar, rzecznik prasowy KWP w Rzeszowie:

(KWP w Rzeszowie)

Back to top button