Informacje

Policyjne radiowozy mają już gdzie parkować: pomogła Straż Pożarna

Komendanci powiatowi Policji i Straży Pożarnej w Jaśle podpisali wspólne porozumienie, na mocy którego policyjne radiowozy będą mogły bezpłatnie parkować na placu przez jednostką Państwowej Straży Pożarnej przy ulicy Mickiewicza.

Parking radiowozów. Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar
Radiowozy policyjne nie mają gdzie parkować.
Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar

Jasielska Policja dysponuje w sumie 37 radiowozami i samochodami cywilnymi, z czego 24 pojazdy służbowe oraz dodatkowo dwa pojazdy z Wydziału Konwojowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie były parkowane na dziedzińcu komendy, który liczy niespełna sto metrów kwadratowych. Ponadto samochody policyjne mają do dyspozycji kilka wydzielonych miejsc parkingowych przed budynkiem komendy od strony ulicy Kościuszki i ulicy Sobieskiego, jednak muszą je dzielić z samochodami prywatnymi policjantów i petentów.

W związku z tą trudną sytuacją parkingową, dzięki przychylności komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle zostało podpisane porozumienie pomiędzy Policją, a Strażą Pożarną o bezpłatnym użyczeniu części placu parkingowego na terenie komendy powiatowej PSP przy ulicy Mickiewicza. Obecnie parkowanych jest tam kilka radiowozów. Są to przede wszystkim pojazdy duże typu bus i dzięki temu problem braku miejsc został częściowo rozwiązany. – mówi mł. asp. Łukasz Gliwa.

Rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jaśle dodaje, że docelowo problem z miejscami parkingowymi dla radiowozów policyjnych zostanie rozwiązany po wybudowaniu nowej komendy przy ulicy Sroczyńskiego.

W miejscu, gdzie będzie budowana nowa komenda, zostały zaprojektowane również garaże oraz parking samochodowy z prawdziwego zdarzenia. Jednak w związku z trudną sytuacją budżetową Policji, budowa nowej komendy została odłożona w czasie. Mamy jednak nadzieję, że ta sytuacja finansowa wkrótce się zmieni, budowa ruszy i te nasze problemy zarówno parkingowe, jak i lokalowe, zakończą się. – dodaje Łukasz Gliwa.

(dapa)

SŁOWA KLUCZOWE