Informacje

Strażakom udało się uratować dom mieszkalny, który był w płomieniach

Przed południem w Siedliskach Sławęcińskich w budynku gospodarczym wybuchł pożar, który szybko rozprzestrzenił się na przylegający do niego drewniany dom. Dzięki szybkiej interwencji strażaków udało się uratować część mieszkalną. Niestety praktycznie całkowitemu spaleniu uległa szopa i fragment dachu.


Fot. materiały operacyjne KP PSP Jasło

Do Powiatowego Stanowiska Kierowania w Jaśle zgłoszenie o pożarze wpłynęło po godzinie jedenastej. Na miejsce zostało natychmiast zadysponowanych osiem zastępów straży pożarnej: trzy z JRG PSP Jasło oraz pięć z jednostek OSP w Skołyszynie, Harklowej, Święcanach, Siepietnicy oraz Siedlisk Sławęcińskich.

Po dojechaniu na miejsce zdarzenia pierwszych jednostek pożarem w całości objęty był drewniany budynek gospodarczy, który bezpośrednio przylegał do również drewnianego budynku mieszkalnego. Wskutek tego silnego rozwoju pożaru oraz dość silnego wiatru doszło do zapalenia się również części poddasza budynku mieszkalnego. – relacjonuje mł. bryg. Marek Górniak, dowódca JRG PSP Jasło.

Strażakom udało się uratować budynek mieszkalny. Spaleniu uległ jedynie fragment konstrukcji dachu oraz słoma znajdująca się na poddaszu. Niestety płomienie praktycznie całkowicie zniszczyły przylegającą do mieszkania drewnianą szopę, w której zaczął się cały pożar.

Przyczyna jest nieustalona na tą chwilę, gdyż budynek gospodarczy, w którym na pewno ten pożar powstał, całkowicie uległ spaleniu i nie było możliwości dokładnego sprawdzenia miejsca powstania. – dodaje Marek Górniak.


Fot. materiały operacyjne KP PSP Jasło

Zadymienie było tak silne, że na czas akcji ratunkowej trzeba było wyłączyć fragment drogi krajowej nr 28 z Gorlic do Jasła. Ruchem wahadłowym kierowała Policja.

(dapa)
Współpraca: Daniel Baron

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Strażakom udało się uratować dom mieszkalny, który był w płomieniach”

  1. Szczęśliwy koniec.
    Czy Pana mł.bryg. też podepniemy pod jakąś partię i wystawimy w wyborach, że się tak pokazuje