Informacje

TV Obiektyw nominowana do „Kryształowego Ekranu 2010”!

Film „Nikifor moje drugie imię” wyprodukowany przez krośnieńską Telewizję OBIEKTYW, jako jedyny z województwa podkarpackiego, znalazł się w pierwszej dziesiątce filmów nominowanych do nagrody w konkursie.„To nas dotyczy” organizowanym przez Polską Izbę Komunikacji Elektronicznej.

Kadr z planu zdjęciowego. Fot. TV Obiektyw
Kadr z planu zdjęciowego.
Fot. TV Obiektyw

Celem konkursu jest promowanie telewizji lokalnej jako równoprawnego uczestnika rynku medialnego. Konkurs ma także ułatwiać współpracę oraz wymianę audycji pomiędzy lokalnymi telewizjami.

Obraz walczy o kryształowy EKRAN w kategorii „Krótka forma telewizyjna, moja mała ojczyzna” W tegorocznym konkursie uczestniczą 32 telewizje które nadesłały 138 materiałów filmowych.

Film „Nikifor moje drugie imię„ opowiada o ostatnich tygodniach życia znanego prymitywisty, spędzonych w ówczesnym sanatorium przeciwgruźliczym w Foluszu, Aktorzy – to pensjonariusze placówki, w której Nikifor spędził ostatnie tygodnie życia. W filmie Nikifora wspominają ludzie, którzy albo go znali osobiście albo z opowiadań swoich rodziców, dawnych pracowników DPS w Foluszu.

Nie jest to pierwszy sukces Telewizji OBIEKTYW. W roku ubiegłym w poprzedniej edycji konkursu został doceniony przez jury wyprodukowany przez telewizję obraz FIRLEJÓWKA.

Ogłoszenie oficjalnych wyników i rozdanie KRYSZTAŁOWYCH EKRANÓW będzie miało miejsce w kwietniu 2010 roku podczas gali zorganizowanej przez Polską Izbę Komunikacji Elektronicznej oraz Fundację „Akademia Mediów”

(TV Obiektyw)

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “TV Obiektyw nominowana do „Kryształowego Ekranu 2010”!”

  1. Kiedy nasza jasielska telewizja otrzyma jakas nagrode. Ciagle czytamy, ze TV Obiektyw cos zdobedzie, cos wygralo. Brat pomaga Panie Adamie?