Informacje

65-letni mężczyzna ranny w pożarze domu w Dobrucowej

65-letni mężczyzna został poszkodowany w wyniku pożaru domu jednorodzinnego. Do zdarzenia doszło wczoraj wczesnym popołudniem w miejscowości Dobrucowa (gmina Tarnowiec). Z ogniem walczyło sześć zastępów straży pożarnej.

STRAŻ POŻARNA. Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar
Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar

Dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania w Jaśle otrzymał telefoniczne zgłoszenie o pożarze około godziny 15. Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych jednostek stwierdzono pożar w dwóch pomieszczeniach jednorodzinnego budynku mieszkalnego. Doszło do niego prawdopodobnie w wyniku wybuchu par substancji łatwopalnej do impregnacji podłogi. Działania straży pożarnej polegały na odłączeniu dopływu gazu i prądu do budynku oraz ugaszeniu palących się elementów wyposażenia tych pomieszczeń. Wewnątrz powstała wysoka temperatura oraz duże zadymienie.

Z płonącego budynku strażacy musieli ewakuować 65-letniego mężczyznę, który z podejrzeniem poparzenia górnych dróg oddechowych i oparzeniem dłoni, został przewieziony przez zespół ratownictwa medycznego do jasielskiego szpitala.

Po ugaszeniu pożaru pomieszczenia w budynku zostały przeszukane przez ratowników, a następnie wywietrzone. Zniszczeniu uległo wyposażenie dwóch pomieszczeń oraz tynki w czterech pomieszczeniach. Straty powstałe w wyniku zdarzenia szacowane są wstępnie na siedemdziesiąt tysięcy złotych.

Działania ratownicze trwały ponad godzinę. W akcji brały udział: trzy zastępy JRG PSP Jasło, trzy zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej z Tarnowca, Roztok i Dobrucowej, Pogotowie Ratunkowe oraz Policja.

(dapa)

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “65-letni mężczyzna ranny w pożarze domu w Dobrucowej”