Kultura | rozrywka | edukacja

Rekordowa frekwencja na „Love me Tender”

Rekordową frekwencją cieszyła się tegoroczna edycja konkursu piosenki obcojęzycznej „Love me Tender”. Na zaproszenie Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle odpowiedziało ponad siedemdziesięciu solistów z województwa podkarpackiego i małopolskiego.

Grażyna Leńczuk. Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar
Grażyna Leńczuk, dyrektor MDK w Jaśle.
Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar

Uczestnicy konkursu, którymi byli młodzi mieszkańcy m.in. Rzeszowa, Krosna, Gorlic, Rymanowa oraz oczywiście Jasła prezentowali na scenie Młodzieżowego Domu Kultury po jednej piosence w języku obcym, głównie angielskim, ale nie brakowało utworów w języku francuskim, włoskim czy hiszpańskim. Występy artystyczne oceniała specjalna komisja, której celem było wyłonienie laureatów w trzech kategoriach wiekowych: uczniów gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych oraz szkół średnich.

W tym roku uczestników było bardzo wielu. Była to rekordowa liczba. Poziom był wysoki. Oceniało ten konkurs bardzo profesjonalne jury. Myślę, że werdykt jest na pewno obiektywny i chyba zadowalający, bo mamy bardzo utalentowaną młodzież. Myślę, że tylko należy się z tego faktu cieszyć. Mam nadzieję, że co roku będziemy mieć co raz więcej uczestników. Jest to jeden z naszych najważniejszych konkursów, który jako Młodzieżowy Dom Kultury organizujemy. Cieszę się, że kolejna impreza się udała. – powiedziała Grażyna Leńczuk, dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle.

W konkursowym jury zasiadali: Paweł Sulej (muzyk, absolwent Akademii Muzycznej im. Fryderyka Szopena w Warszawie), Magdalena Lechowska (anglistka), Katarzyna Antonik – Stempel (wokalistka, absolwentka Krakowskiej Szkoły Wokalno-Aktorskiej) i Magdalena Hymos (studio wokalne „Fever” z Lublina, przewodnicząca jury).

Generalnie był bardzo wysoki poziom. Jestem zachwycona tym, że tak wielu ludzi uczestniczy w tego typu festiwalach. Fajnie, że nasza młodzież śpiewa i bawi się tym. Jakie kryteria były brane pod uwagę? Przede wszystkim walory głosowe, ruch sceniczny, obycie ze sceną, zachowanie na tej scenie, oczywiście język, bo to festiwal piosenki obcojęzycznej. – mówi Magdalena Hymos, przewodnicząca konkursowego jury.

Magdalena Hymos. Fot. terazJaslo.pl / Daniel Baron
Magdalena Hymos, przewodnicząca jury.
Fot. terazJaslo.pl / Daniel Baron

Zanim na scenie pojawili się jurorzy, aby ogłosić werdykt i wręczyć zwycięzcom festiwalu nagrody rzeczowe i pamiątkowe dyplomy, trwała burzliwa dyskusja o kolejności przyznanych miejsc.

Po pierwszej kategorii mieliśmy jasność. Byliśmy zadowoleni, bo w miarę szybko poszła nasza ocena, natomiast przy studentach mieliśmy poważny problem, gdyż poziom był niesamowicie wysoki. – podkreśliła Magdalena Hymos.

Ostatecznie laureatami XXII edycji konkursu piosenki obcojęzycznej „Love me Tender” w poszczególnych kategoriach wiekowych zostali:

Kategoria – gimnazja:
I miejsce: Patrycja Skalska (CSW w Rzeszowie)
II miejsce: Natalia Niedziela (RCKP w Krośnie)
III miejsce: Adrian Litwin (ZSP w Króliku Polskim)
III miejsce: Aleksandra Jurasz (RCKP w Krośnie)
Wyróżnienie: Magdalena Jakubowska (Publiczne Gimnazjum w Brzyskach), Kornelia Mistachowicz (Gimnazjum nr 1 w Jaśle), Daniela Burda (Gimnazjum nr 1 w Jaśle, MDK w Jaśle), Ewa Machowska (Gimnazjum nr 1 w Jaśle, MDK w Jaśle), Aleksandra Oczoś (RCKP w Krośnie), Paulina Zięba (ZS w Nawsiu Brzosteckim)

Kategoria – szkoły średnie:
I miejsce: Kacper Owiński (I LO w Jaśle, MDK w Jaśle)
II miejsce: Marzena Spólnik (Jasielski Dom Kultury)
III miejsce: Julia Śliwińska (I LO w Jaśle)
Wyróżnienie: Agata Śliwka (ZSP LO w Rymanowie), Joanna Strach (Jasielski Dom Kultury), Paula Kozubal (RCKP w Krośnie), Małgorzata Słaby (CSW w Rzeszowie), Martyna Parat (I LO w Jaśle), Aleksandra Leśniak (II LO w Jaśle), Magdalena Brataniec (MDK w Gorlicach), Monika Bubniak (MDK w Gorlicach), Karolina Patla (RCKP w Krośnie), Marta Stadler (RCKP w Krośnie), Joanna Preisner (I LO w Jaśle, MDK w Jaśle)

Kategoria – szkoły wyższe:
I miejsce: Małgorzata Bukała (MDK w Rzeszowie)
II miejsce: nie przyznano
III miejsce: nie przyznano
Wyróżnienie: Małgorzata Lepionka (MDK w Rzeszowie), Paulina Pieniążek (CSW w Rzeszowie)

Kacper Owiński. Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar
Kacper Owiński.
Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar

W „Love me Tender” jestem już piąty raz, ale dopiero ten przyniósł mi realizację mojego marzenia. Do tej pory w całej mojej historii zdobyłem udział, potem wyróżnienie: trzecie, drugie i w końcu przyszedł czas na to pierwsze. Wypełniłem swoją kolekcję i jestem z tego powodu niezwykle szczęśliwy. Wykonałem piosenkę „Feeling good” z repertuaru Michaela Buble. Był to jazz – gatunek, w którym odnajduję się najlepiej. – powiedział nam po zakończeniu konkursu Kacper Owiński, zdobywca I miejsca w kategorii szkół średnich.

Patronat honorowy nad imprezą pełnił Starosta Jasielski, natomiast partnerem wydarzenia było Studio Wokalne Fever z Lublina www.fever.net.pl.

Sponsorzy:
Starostwo Powiatowe w Jaśle, Urząd Miasta Jasła, Huta Szkła w Jaśle S.A. oraz Agro Market sp.j. z Jasła.

(dapa)

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Rekordowa frekwencja na „Love me Tender””