Sport | rekreacja | turystyka

Czarni Jasło zagrają towarzysko z Pogonią Lwów

Korzystając z przerwy w rodzimych rozgrywkach ligowych, spowodowanej wycofaniem się Zamczyska Odrzykoń (walkower) JKS Czarni 1910 Jasło wybierają się na historyczny mecz piłkarski do Lwowa, na specjalne zaproszenie Polskiego Konsula Generalnego RP Grzegorza Opalińskiego. Na miejscowym stadionie Lwowskiej Szkoły Kultury Fizycznej (UFK) dojdzie w niedzielę o godzinie 13 czasu ukraińskiego do przyjacielskiego spotkania jasielskiej drużyny z zespołem LKS Pogoń Lwów.

Stulecie Czarnych Jasło

Z kart historii: Pogoń Lwów to jeden z najstarszych polskich klubów piłkarskich, założony wiosną 1904 roku. Starsze były tylko nieistniejące dziś kluby: Czarni i Lechia Lwów. Pogoń największe sukcesy osiągała w okresie międzywojennym, czterokrotnie świętując zdobycie mistrzostwa Polski. Wraz z wybuchem II wojny światowej Lwowski Klub Sportowy przestał niestety istnieć, a wielu członków i zawodników klubu rozeszło się po świecie. Dopiero w styczniu 2009 r. z inicjatywy polskiego konsula we Lwowie, Grzegorza Opalińskiego oraz lwowskiej młodzieży polskiego pochodzenia, LKS Pogoń Lwów ponownie pojawiła się na mapie piłkarskiej europy.

Obecnie piłkarze Pogoi szlifują formę przed startem w rozgrywkach III Ligi Okręgowej. Pierwsze spotkanie rozegrają już w najbliższą sobotę, z zespołem Legion – Politechnika. Do tej pory miejscowi gracze mieli okazję prezentować swoje umiejętności jedynie na parkietach halowych, gdzie walczyli o Mistrzostwo Obwodu Lwowskiego. Jednakże wraz z nowym sezonem, nastąpiła zmiana głównych celów i priorytetów. Miesiąc temu trenerem „Pogoniarzy” mianowany został Edward Marciński, a głównym zadaniem nowego szkoleniowca jest przygotować lwowską drużynę piłkarską do inauguracyjnych występów na pełnowymiarowych boiskach trawiastych.

(Czarni Jasło)

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Czarni Jasło zagrają towarzysko z Pogonią Lwów”