Na drogach

Kierowca TIR-a wymusił pierwszeństwo na skrzyżowaniu w Jaśle

Przejezdna jest już ulica Jana Pawła II w Jaśle, gdzie przed godziną 20-tą doszło do zderzenia samochodu ciężarowego z „osobówką”. Do szpitala trafiły dwie poszkodowane osoby, na szczęście ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Z „ciężarówki” konieczne było wypompowanie oleju napędowego z rozbitego baku.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że jadący ulicą Śniadeckich, od strony Huty Szkła, kierowca samochodu ciężarowego marki Mercedes na skrzyżowaniu z ulicą Jana Pawła II nie zachował należytej ostrożności i doprowadził do czołowo-bocznego zderzenia z jadącym prawidłowo, od strony Rynku, samochodem osobowym marki BMW.

Na skutek wypadku dwie osoby odniosły obrażenia i zostały przewiezione do szpitala. Po wykonaniu wstępnych badań lekarskich u kierującej BMW 35-letniej mieszkanki Jasła stwierdzono uraz kolana oraz ogólne potłuczenia. Większych obrażeń doznał jej 11-letni syn, który w momencie zderzenia nie był zapięty pasami bezpieczeństwa. Lekarze podejrzewają u niego wstrząśnienie mózgu i uraz głowy. Obrażenia nie zagrażają ich życiu. Kierowca samochodu ciężarowego, 42-letni mieszkaniec powiatu złotoryjskiego, nie odniósł żadnych obrażeń.

Uczestnicy wypadku byli trzeźwi. Policjanci przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia, zabezpieczyli ślady, ustalili świadków. Okoliczności wypadku będą wyjaśniane przez funkcjonariuszy Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego w toku prowadzonego postępowania. – powiedział mł. asp. Łukasz Gliwa, rzecznik prasowy jasielskiej Policji.

W wyniku czołowo-bocznego zderzenia się pojazdów, w samochodzie ciężarowym został uszkodzony zbiornik z olejem napędowym, które wyciekło na ulicę. W działaniach brały udział trzy zastępy JRG PSP.

Rozbite samochody zostały zabezpieczone na parkingu policyjnym. Na czas usuwania skutków wypadku ulica Jana Pawła II była zablokowana blisko półtorej godziny. W tej chwili ruch odbywa się w tym miejscu normalnie.

SERWIS FOTO:

(dapa)

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Kierowca TIR-a wymusił pierwszeństwo na skrzyżowaniu w Jaśle”

  1. i gdyby tak jeszcze terazJaslo.pl nauczyło się robić albumy tak, aby każde zdjęcie wywoływało następne.

  2. jakby jeszcze terazjaslo.pl nie podchodziło tak służalczo do przedstawicieli władzy…

  3. terazJaslo pierwsze na miejscu zdarzenia:)) to mi sie podoba!!! a nie jakieś portale które kłamia…

  4. Jak się przypatrzyłem Panowie Palar i Baron byli pierwsi na miejscu zdarzenia. Pierwsza informacja tez u nich. Wyjeżdżałam z MPMu i aż zaczekałam czy dotrzecie Panowie