Informacje

Słowaczka handlowała nielegalnym alkoholem na bazarze

Podczas rutynowej kontroli pod kątem przeciwdziałania przypadkom nielegalnego handlu towarami akcyzowymi funkcjonariusze Karpackiego Oddziału Straży Granicznej wylegitymowali na targowisku w Jaśle 61-letnią obywatelkę Słowacji, która handlowała wódką i spirytusem.

Fot. KOSG
Fot. archiwum KOSG

Strażnicy graniczni zabezpieczyli na jej stoisku i w samochodzie dostawczym, udostępnionym jej przez innego handlowca z targowiska aż 32 butelki markowych koniaków, 27 butelek różnych gatunkowych wódek i 3 butelki czystego spirytusu. Wszystkie butelki były zaopatrzone w banderole słowackiej akcyzy skarbowej. – informuje ppłk SG Jan Grochowski, komendant placówki Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Barwinku.

Wobec kobiety wszczęto postępowanie karno-skarbowe z art. 89 par. 1 Kodeksu Karnego. Zakwestionowany towar został przekazany do Urzędu Celnego w Krośnie.

(dapa)

– – –
Art. 89. § 1 kk. Kto w użyciu towaru zmienia cel, przeznaczenie lub nie zachowuje innego warunku, od którego uzależnione jest zwolnienie towaru w całości lub w części od należności celnej, w szczególności od cła, albo zastosowanie zerowej, obniżonej lub preferencyjnej stawki celnej, podlega karze grzywny do 720 stawek dziennych.

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Słowaczka handlowała nielegalnym alkoholem na bazarze”

  1. Słowacy w Jaśle handlują alkoholem od kilkunastu lat no i dzisiaj dopiero ta wpadka, po prostu wypadek przy pracy, ale jutro szansa na odrobienie strat bo dzień targowy.