Kultura | rozrywka | edukacja

Cała Polska – policjanci też – czytają dzieciom

„Cała Polska Czyta Dzieciom” – to akcja ogólnopolska, którą w Jaśle zorganizowała Miejska Biblioteka Publiczna. Podobnie jak w latach poprzednich, w tym roku także włączyli się do niej jasielscy policjanci.

Cała Polska czyta dzieciom. Fot. KPP w Jaśle
Fot. KPP w Jaśle

Policjanci spotkali się z uczniami ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Jaśle. Wspólne czytanie zainicjowała Miejska Biblioteka Publiczna w ramach IX Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom. Uczniów przywitał Komendant Powiatowy Policji w Jaśle mł. insp. Robert Woźnik. Grono siedmiolatków liczących 17 osób wysłuchało ”Bajki z Dalekiego Wschodu o Dwóch Braciach”, w której zawarta była definicja altruizmu.

Spotkanie było również okazją do rozmów z dziećmi o ich bezpieczeństwie podczas zbliżających się wakacji.
Policjanci oprócz głośnego czytania przygotowali dla najmłodszych gości wiele innych atrakcji. Jednym z punktów odwiedzin komendy był pokaz sprzętu policyjnego oraz elementów służbowego wyposażenia funkcjonariusza. Największą jednak frajdą dla zwiedzających była możliwość obejrzenia z bliska radiowozu i motocykla policyjnego, który miał uruchomione sygnały świetlne i dźwiękowe. dzieci miały możliwość mówienia przez megafon.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE