Kultura | rozrywka | edukacja

Nowa elewacja Młodzieżowego Domu Kultury

27 lipca br. ukończone zostały prace związane z wykonaniem docieplenia i elewacji budynku Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle.


„W nowej oprawie rozpoczynamy kolejny rok działalności Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle. Mamy okazale wyglądający budynek. Wcześniej wymieniono wszystkie okna, instalację elektryczną, przeprowadzono remont ścian wewnętrznych, poprawiono stan ogrzewania i wyłożono podłogi wykładziną. Teraz przyszedł czas na elewację zewnętrzną i co najważniejsze wykonanie termoizolacji budynku. Cieszymy się, że władze Powiatu Jasielskiego dotrzymały słowa i wyremontowały nasz MDK. Mamy teraz nową elewację budynku, która doskonale komponuje się z otoczeniem. Oprócz walorów estetycznych, remont ma również znaczący aspekt ekologiczny, będący wynikiem termomodernizacji. Jest więc ładnie, ciepło i co nie jest bez znaczenia w warunkach zimowych – „oszczędnie” – stwierdza Grażyna Leńczuk, dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle.

Wykonanie docieplenia i elewacji zrealizowano w ramach zadania „Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej Powiatu Jasielskiego”. Inwestycja została sfinansowana przez Powiat Jasielski, a jej koszt wyniósł 62 333,97 zł.

(Starostwo Powiatowe)

SŁOWA KLUCZOWE