Kultura | rozrywka | edukacja

Odjazdowe wakacje z eMDK-iem

Wakacje mogą być wspaniałe, gdzie nie ma czasu na nudę. Tak było podczas zajęć  turystyczno-artystycznych, zorganizowanych przez MDK w Jaśle pod hasłem „Odjazdowe wakacje”.

Wycieczka. Fot. Janusz Szewczyk
Fot. Janusz Szewczyk

W godzinach rannych dzieci wyruszały na wycieczkę zwiedzając pierwszego dnia Folusz, następnie Liwocz,  a wypad do Krempnej to już poważna eskapada. Dostarczanie codziennej, świeżej porcji wakacyjnej adrenalinki wzbudzało uśmiech młodych traperów, a mroczna historia Diabelskiego Kamienia zadziwiała małych turystów. Było ognisko, gry i zabawy planszowe, rzeźba w ciastolinie, malowanie na płótnie, bo przecież trzeba utrwalić najciekawsze chwile na półkoloni . Niestrudzona sportsmenka Pani Agatka doskonale dozowała stopień trudności pokonywanych szlaków, dzieci więc nie miały kłopotów kondycyjnych.

Na powracających około godziny 15.00, czekał zasłużony, pyszny obiad i stęsknieni rodzice. Jak zauważyła jedna mama „Czarodziejskie te szlaki, bo po kolacji mój mały bez marudzenia bierze poduchę i zasypia”. Być może śni o Diabelskim Kamieniu, o Karpackiej Troi…

(js) | MDK

SŁOWA KLUCZOWE